امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159881
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 454
از جمله مسئولیت‌­های منتظران، ترویج «فرهنگ اندیشه­ های اسلامی» است. منتظران زمینه‌­سازی ظهور را در اندیشه­ های اسلامی بسط می‌دهند و در تلاشند که اندیشه ظهور را به سراسر دنیا صادر کنند.

به گزارش پیروان موعود٬منتظران در عصر غیبت، علاوه بر رسالت فردی و اجتماعی، در قبال امام خویش مسئولیت­ پذیرند. آنان امام خویش را رها نکرده و لحظه‌ای در تلاش برای تقویت جبهه فطرت گرا کوتاهی نمی‌کنند.

از جمله مسئولیت‌­های منتظران، ترویج «فرهنگ اندیشه­ های اسلامی» است. منتظران زمینه‌­سازی ظهور را در اندیشه­ های اسلامی بسط می‌دهند و در تلاشند که اندیشه ظهور را به سراسر دنیا صادر کنند. به عنوان مثال وقتی شما در  استخری، سنگ 250 گرمی می ­اندازید، حلقه درست می­شود و این حلقه­ ها تا کنار استخر بیشتر نخواهد آمد اما وقتی سنگ ده کیلویی بی اندازید در وسط استخر موجی درست می شود که تمام آب­ها را به اطراف استخر می­ پاشد. با داشتن یک کشور ضعیف، نمی‌توان در جهان موفق شد. ما ضمن بررسی اوضاع خارجِ کشورمان، باید به مسائل داخل کشور نیز نگاهی عمیق و دقیقی داشته باشیم.

ما اگر حتی یک کلمه، یک روایت، یک حدیث را در جامعه رواج دهیم به امام زمان­مان خدمت کرده­ ایم و حضرت ما را فراموش نخواهد کرد. طبق آیه قرآن کریم«...وَفَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَىالْقَاعِدِينَ أَجْرًاعَظِيمًا؛...و خدا مجاهدان را بر خانه ‏نشينان به پاداشى بزرگ، برترى بخشيده است». کسی که عافیت­ طلب است و فقط به خود، خانواده و جیبش فکر می­ کند با کسی که برای امام و پدر آسمانی اش زنده است، برای او کار می کند و برای او نفس می کشد و همه چیزش را فدای او می کند؛ فرق دارد.

بیائیم؛ مقام والای سربازی امام زمان (علیه ­السلام) را خودمان انتخاب کنیم و از خدمت گزارانی نباشیم که اصل و ریشه‌ی خود را فراموش کرده ­اند، برای همه کار می­ کنند، ولی برای خودشان هیچ کاری انجام نمی ­دهند.

بیائیم از کسانی باشیم که؛ امام زمان خود را به دست فراموشی نسپرده ­اند؛ بلکه برای تحقق ظهور او برنامه‌ریزی می‌کنند و مسئولیتی را که به دوش‌ دارند به خوبی انجام می‌دهند و در عین حال همیشه آماده ­اند.

 

برگرفته از سلسله مباحث «ما و امام زمان(علیه السلام)»

آخرین اخبار
پربازدید ها