امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15992
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «بلومبرگ»، «ادوارد اسنودن» مأمور 29 ساله سابق «سیا» و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) که چندی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «بلومبرگ»، «ادوارد اسنودن» مأمور 29 ساله سابق «سیا» و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) که چندی پیش در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا از تماس‌های تلفنی و اطلاعات اینترنتی شهروندان آمریکایی و افراد خارجی پرده برداشته بود، به تازگی اعلام کرده که سازمان امنیت ملی آمریکا پیام‌های متنی تلفن‌های همراه چین را هک کرده است.

روزنامه «مورنینگ پست» جنوب چین ضمن اعلام این خبر اعلام کرد که افشای این مسئله، تلاش آمریکا برای استرداد و حبس اسنودن را سخت می‌کند.

اسنودن از ترس دستگیری توسط مقامات آمریکایی به «هنگ کنگ» سفر کرد و این اطلاعات در در آنجا فاش کرد اما افشاگری وی خشم مقامات آمریکایی را برانگیخته است به طوریکه واشنگتن از «هنگ‌کنگ» خواسته است تا هر چه سریعتر، اسنودن را به آمریکا استرداد کند.

روزنامه «مورنینگ پست» چین بر اساس اطلاعاتی که از مصاحبه روز 12 ژوئن (22 خرداد) اسنودن به دست آورده بود، گزارش کرد که پیام‌های خصوصی میلیون‌ها کاربر شرکت تلفن همراه چین توسط سازمان امنیت ملی آمریکا مورد تفتیش و جاسوسی قرار گرفته است.

این روزنامه چینی به نقل از مأمور سابق «سیا» ادامه داد که سازمان امنیت ملی آمریکا همچنین به سرور دانشگاه «تسینگهوا» حمله کرده است و به رایانه‌های شرکت «پانکنت» که مالک گسترده‌ترین شبکه‌های کابل زیردریایی فیبر نوری در منطقه است، نیز دسترسی پیدا کرده است.

روز گذشته اخباری منتشر شد که در آن آمریکا رسماً با تنظیم شکایت‌نامه‌ای علیه اسنودن، او را به «جاسوسی» و «اعلام کردن فعالیت محرمانه آمریکا در زمینه شنود از شهروندان» متهم کرد.

«تام دانیلون»، مشاور امنیت ملی آمریکا، به شبکه تلویزیونی «سی بی اس» اعلام کرد که آمریکا پرونده خوبی علیه ادوارد اسنودن به هنگ کنگ ارائه داده و انتظار دارد که این کشور بر اساس توافقنامه استرداد مجرمین که سال 1998 به امضای دو کشور رسید عمل کند.

روزنامه مورنیگ پست جنوب چین روز گذشته گزارش کرد که پلیس هنگ‌کنگ اسنودن را بازداشت نکرده است و این مأمور سابق سیا در خانه‌ای امن زندگی می‌کند.

این روزنامه چینی ادامه داد که اسنودن ابراز آمادگی کرده که جزئیات بیشتری درباره فعالیت‌های جاسوسی آمریکا ارائه دهد.

این اخبار در حالی منتشر شده است که آمریکا به طور دائم، چین را به هک کردن بخش‌های مهم صنعتی خود متهم می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها