امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159965
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۷
تعداد بازدید: 172
به گزارش «شيعه نيوز»، نخست وزیر عراق فرمان شروع عملیات فلوجه را صادر کرد.«حیدر العبادی» گفت: به ملت عزیزمان اعلام می کنم ...

به گزارش «شيعه نيوز»، نخست وزیر عراق فرمان شروع عملیات فلوجه را صادر کرد.

«حیدر العبادی» گفت: به ملت عزیزمان اعلام می کنم پرچم عراق بر فراز سرزمین فلوجه برافراشته خواهد شد. امروز ما این پرچم های سیاه بیگانگان را که اقدام به اشغال این شهر کرده اند پاره می کنیم. وقت آزادسازی فلوجه فرا رسیده است و لحظه پیروزی قطعی نزدیک شده است و داعش چاره ای جز فرار ندارد.

وی افزود: ما عزم خود را جزم کرده ایم که پیروزی را رقم بزنیم. عراقی ها بر آن شده اند که برای تحقق این پیروزی با یکدیگر متحد شوند.

نخست وزیر عراق گفت: فلوجه به اهالی این شهر بازخواهد گشت همچنان که صدها روستا، شهر و منطقه به اهالی آن بازگشته است و از ستم و نیرنگ داعش نجات یافته اند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد: پیروزی در نبرد فلوجه هدیه مبارزان قهرمان به اهالی فلوجه، اهالی استان الانبار، تمامی آوارگان و تمامی عراقی هاست.

العبادی اظهار کرد: این هدیه از طرف این مبارزان قهرمان به تمامی عراقی هاست. مبارزانی که امشب و فردا برای بیرون راندن تروریست های داعش مبارزه می کنند. به برکت خداوند و کمک وی و با تکیه بر خداوند عملیات آزادسازی فلوجه را آغاز می کنیم. «وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ»(پیروزى جز از نزد خدا نیست)

قبل از اعلام شروع رسمی این عملیات ارتش عراق از ساکنان این شهر خواسته بود که از "مسیرهای امن" شهر را ترک کنند.

نیروهای عراقی مسیرهای تدارکاتی و کمک رسانی برای تروریست ها را بسته و آنان را محاصره کرده ‌اند.

شهر فلوجه در حدود ۶۰ کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق بود که در زمستان سال ۲۰۱۴ به اشغال داعش در آمد و یکی از دو پایگاه باقی مانده این گروه در عراق است.

ارتش عراق اعلام کرده است شهروندانی که نمی توانند شهر را ترک کنند باید پرچمی سفید بر فراز خانه هایشان برافرازند. داعش از خروج مردم از مناطق تحت کنترل خود در فلوجه جلوگیری می کند.

هزاران نفر از نیروهای امنیتی و نظامی از جمله ارتش، پلیس و نیروهای داوطلب مردمی شهر فلوجه را محاصره کرده اند.

علاوه بر هزاران نیروی بسیج مردمی و عشایر، حدود ۲۰ هزار نیروی ارتش هم در این عملیات بزرگ که از چهار محور آغاز شده، حضور دارند.

تاکنون آمریکا و برخی از جریان‌های عراقی با حضور نیروهای بسیج مردمی در عملیات فلوجه مخالفت می‌کردند. اما حضور این نیروها در ترکیب عملیات، هم پیروزی بر داعش را تسریع می‌کند و هم از شمار احتمالی تلفات غیرنظامیان خواهد کاست.

روحیه افراد شرکت‌‌کننده در عملیات بسیار بالا گزارش شده است.

داعش در ژوئن ۲۰۱۴ بخش های وسیعی از شمال و غرب عراق را اشغال کرد، اما نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی موفق به عقب راندن این گروه شده اند.

با شکست داعش و عقب راندن آن از فلوجه، موصل دومین شهر بزرگ عراق در شمال این کشور تنها پایگاه تحت کنترل این گروه خواهد بود. داعش همچنین بخش های وسیعی از سوریه در همسایگی عراق را تحت کنترل دارد، با این حال در آنجا هم درحال عقب نشینی است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها