امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159994
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 150
به گزارش پیروان مــوعــود، سایت رونامه آمریکایی «مچ کلاچی» در گزارشی در تاریخ 22 ماه مه (2 خرداد) فاش کرد «یکی از مسئولان ارشد ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سایت رونامه آمریکایی «مچ کلاچی» در گزارشی در تاریخ 22 ماه مه (2 خرداد) فاش کرد «یکی از مسئولان ارشد احرارالشام، که دارای ارتباط با القاعده است، اجازه سفری کوتاه با آمریکا را گرفت. این امر پرسش‌هایی درباره آمادگی دولت باراک اوباما برای چانه‌‌زنی جهت یافتن شرکایی جدید در بحران سوریه مطرح می‌کند.»

این گزارش به نقل از چهار شخصیت مطلع از این سفر، نوشت «(به اصطلاح) مدیر روابط خارجی احرار الشام معروف به لبیب النحاس در ماه دسامبر سال گذشته چند روز را در واشنگتن سپری کرد.»

این گزارش افزود: «به احتمال زیاد، مقام‌هایی در آژانس امنیت ملی و دولت آمریکا از سفر النحاس به این کشور مطلع بودند؛ چرا که دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور از سال‌ها پیش تحرکات احرار الشام و نیز جبهه النصره (شاخه سوری القاعده) را رصد می‌کنند.»

در ادامه این گزارش آمده است؛ «اطلاعات موجود نشان می‌دهد این مقام‌های آمریکایی به النحس اجازه ورود به ایالات متحده را داده‌اند آن هم در زمانی‌که اداره مهاجرت آمریکا با فشارهای سیاسی برای جلوگیری از ورود افرادی که روابطی حتی شکننده با گروه‌های تروریستی دارند، مواجه است.»

براساس آنچه در این گزارش آمده است، چهار ماه بعد از سفر النحاس به واشنگتن با پاسپورت اروپایی، دولت آمریکا از ورود یک شخصیت سیاسی که در زمینه حقوق بشر فعالیت می‌کرد، به این کشور جلوگیری کرد.

در همین راستا، یک منبع در میان معارضان سوری آگان از این موضوع، اظهار داشت: سفر النحاس به واشنگتن نباید غافلگیر کننده باشد؛ چرا که احرار الشام جزو گروه‌های درج شده در فهرست تروریسم آمریکا نیست. از سوی دیگر، النحاس برای نشست با هیچ‌یک از مسئولان آمریکایی برنامه‌ریزی نکرد بلکه می‌خواست با یک «طرف سوم»، که می‌تواند «بر تصمیم‌گیرندگان تاثیر بگذارد»، گفت‌وگو کند. در حالی‌که منابع دیگر اعلام کرده‌اند که النحاس درصدد بود با برخی از محققان و کارکنن در گروه‌های فشار (لابی) دیدار کند.

این گزارش همچنین تأکید کرد که وزارت خارجه آمریکا از پاسخ دادن به این پرسش که کدام مقام آمریکایی از سفر النحاس مطلع بودند و اینکه آیا این وزارتخانه در این سفر نقش داشته است یا خیر، خودداری کرده است.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها