امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16001
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ابوبکر الصدیق، سخنگوی وزارت خارجه سودان در اظهاراتی گفت: دولت آمریکا همچنان تحت فشارهای ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ابوبکر الصدیق، سخنگوی وزارت خارجه سودان در اظهاراتی گفت: دولت آمریکا همچنان تحت فشارهای گروهی تندرو در کنگره این کشور است که به خاطر دلایلی ایدئولوژیک  مواضع خصمانه علیه سودان دارد و این گروه حاضر نیست که نظرات دیگران را شنیده و واقعیت ها را ببیند و حتی نمی خواهد که دیگران حقایق را بشنوند.

الصدیق این اظهارات را در واکنش به اخبار مربوط به تعلیق سفر معاون رئیس جمهور سودان به واشنگتن بیان کرد و گفت:اگر بنا به اظهاراتی که به مدیر دفتر فرستاده آمریکا به سودان نسبت داده شده تعلیق این سفر به خاطر تصمیم دولت سودان برای تعلیق توافقنامه ها با سودان جنوبی باشد باید گفت که دولت خارطوم این توافقنامه را لغو نکرده است و به سودان جنوبی 60 روز مهلت داده است تا دست از حمایت شورشیان سودان بردارد تا توافقنامه ها به قوت خود پابرجا بمانند.

وی افزود: توجیه دولت آمریکا درباره تصمیم سودان نشان می دهد که مواضع و تصمیم گیری های کاخ سفید در قبال سودان بر اساس ملاحظاتی اشتباه و بدون پشتوانه است همچون همه سیاست هایی که آمریکا در قبال دولت خارطوم در پیش گرفته است.

الصدیق گفت: دولت سودان جنوبی همچنان خواهان ارتباط با سودان است و به زودی ریاک مشار معاون رئیس جمهور سودان جنوبی به خارطوم سفر می کند.

سخنگوی وزارت خارجه سودان گفت: دولت آمریکا خود بارها اعتراف به حمایت سودان جنوبی از گروه های مسلح در سودان کرده است و وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا در دیدار با علی کرتی، وزیر خارجه سودان به این امر اعتراف کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها