امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160091
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۰
تعداد بازدید: 192
به گزارش پیروان مــوعــود ،سرهننگ محمود مرضی الجمیلی از فرماندهان نیروهای مردمی اعلام کرد: نیروهای امنیتی در عملیات جستجو در منطقه البوجاسم در الکرمه ...

به گزارش پیروان مــوعــود ،سرهننگ محمود مرضی الجمیلی از فرماندهان نیروهای مردمی اعلام کرد: نیروهای امنیتی در عملیات جستجو در منطقه البوجاسم در الکرمه در نوزده کیلومتری شرق فلوجه که به طور کامل آزاد شده است موفق به هلاکت «خمیس علی» مسئول امور تربیتی داعش و شش معاون وی شدند.

وی افزود: نیروهای عراقی در حال مقابله با بازماندگان داعش در الکرمه و ویرانی مواضع آنها و تونلهایی که حفر کرده اند هستند.نیروها در حال برقراری امنیت در جاده برای عبور و مرور ادوات زرهی در محور شرقی فلوجه هستند.

الجمیلی از ادامه پیشروی نیروهای عراقی در همه محورها به سوی فلوجه خبر داد.

پاکسازی مرکز پلیس السجر

خمیس بحر الحلبوسی فرمانده تیپ کرمه الفلوجه بیان کرد: نیروهای عراقی قبل از ظهر امروز موفق به پاکسازی مرکز پلیس السجر واقع در جاده بین المللی در منطقه السجر و ۱۰ کیلومتری شمال فلوجه شدند.

وی افزود: در این عملیات شمار زیادی از داعشی ها به هلاکت رسیدند.نیروهای امنیتی به اطراف و ورودی های منطقه السجر رسیده اند و این منطقه زیر آتش نیروهای مشترک ارتش و مردمی و عشایری قرار دارد.نیروها به دنبال ایجاد خط امن برای ورود نیروها به مناطق الجغیفی و کوی الوحده از بزرگترین مناطق مسکونی در شهر فلوجه هستند.

الحلبوسی تاکید کرد: طی ساعات آینده عملیاتی برای آزاد سازی مناطق باقیمانده ناحیه الصقلاویه در بخش شمالی فلوجه و فراهم آوردن شرایط امن برای خروج امن غیر نظامیان صورت خواهد گرفت.

تلاش برای قطع آخرین جاده امداد رسانی برای داعش

عبدالمحسن العباسی فرمانده لشگر چهارده گفت: نیروهای مردمی و امنیتی آماده قطع جاده الجسر که آخرین جاده امداد رسانی الکرمه به فلوجه است، هستند.نیروهای امنیتی موفق به هلاکت شمار زیادی از داعشی ها و زخمی کردن شماری دیگر شدند.

پیشروی های موثر در شرق فلوجه

در همین حال وزارت دفاع عراق اعلام کرد: نیروهای لشگر چهارده طی عملیات نظامی بزرگ در محور شرقی در راستای عملیات آزاد سازی فلوجه و با مشارکت نیریوهای مردمی و پشتیبانی توپخانه ای ضربات مهلکی به داعش وارد کردند.دامنه این عملیات مناطق زوبع، البستان التکریتی، عوده شکر، پل الذیبان، روستاهای المحاسن و المعامیر است.در این عملیات شمار زیادی از داعشی ها کشته شده اند و مقادیر زیادی بمب منهدم شده است.

در بیانیه وزارت دفاع عراق آماده است که نیروهای عملیات کننده در حال حفر خاکریزهایی با هدف گشودن گذرگاه های امن برای خانواده هایی که از فلوجه می آینده هستند.

تدابیر امنیتی در سامراء به منظور جلوگیری از فرار داعشی ها از فلوجه به سامراء

سرتیپ جبار الربیعی رئیس پلیس سامراء اعلام کرد: نیروهای امنیتی تدابیر امنیتی شدیدی را در ورودی و خروجی های شهر سامراء از بیم تحولات بغداد و بلد و الدجیل انجام داده اند.نیروهای امنیتی در داخل شهر به طور گسترده ای مستقر شده اند و آماده مقابله با هر پیشامد غیرمترقبه هستند.

وی افزود: عماد الزهیر فرمانده عملیات سامراء اقدام به اعمال مقررات منع آمد و شد کرده است و نیروهای گردانهای صلح نیز در آماده باش کامل در سامرا به سر می برند و این همزمان با عملیات فلوجه است.

الربیعی این اقدامات را به منظور مقابله با داعشی هایی که از فلوجه فرار می کنند دانست.
 

منبع: مهر

 

آخرین اخبار
پربازدید ها