امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160114
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۴:۰۱
تعداد بازدید: 277
‌ به گزارش «پیروان مــوعــود»، «کیث الیسون» نماینده دموکرات و یکی از دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اظهار داشت که افزون بر اقدامات اشخاص شریر،‌ برخی از ...

‌ به گزارش «پیروان مــوعــود»، «کیث الیسون» نماینده دموکرات و یکی از دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اظهار داشت که افزون بر اقدامات اشخاص شریر،‌ برخی از مقامات آمریکایی نیز در رواج نفرت و تعصب نسبت به اسلام و مسلمانان نقش داشته و این موضوعی است که بایستی به طور جدی بدان پرداخت.

این نماینده دموکرات مسلمان در ادامه افزود که از زمان تأسیس آمریکا، مسلمانان بخشی از بدنه جامعه آمریکایی بوده اند؛‌ با اینحال بسیار پیش آمده است که «نفرت و خصومت علیه مسلمانان در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری به یکباره افزایش یابد».
کیث الیسون خاطر نشان کرد از زمانی که «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار اِعمال ممنوعیت موقت بر ورود مسلمانان به داخل خاک آمریکا شد، بسیاری از افراد به لفاظی هایی علیه مسلمانان پرداختند.

وی در ادامه افزود که این لفاظی ها «نامزدهایی را به سوی خود جلب می کند که برای پیروزی در انتخابات خواهان تقسیم و چندپارگی آمریکا بر هر مبنایی هستند».
نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا همچنین گفت که هرچند آرای مسلمانان در انتخابات آمریکا همچون آرای زنان یا سیاهپوستان محکم و یکپارچه نیست؛ اما در برخی از ایالات،‌ احتمالا مسلمانان می توانند در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر نقشی کلیدی ایفاء نمایند.

«آندره کارسون» دیگر نماینده دموکرات و مسلمان کنگره آمریکا ضمن انتقاد از مشارکت نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در ترویج احساسات اسلام هراسانه،‌ گفت: «بسی جای نا امیدی است که شخصیتهایی که برای کسب بالاترین مقام اجرایی در این کشور رقابت می کنند، مخالف ورود مسلمانان به آمریکا هستند و ما،‌ مردم آمریکا،‌ نمی توانیم این تعصب را تحمل کنیم».

وی ضمن اعلام حمایت از هیلاری کلینتون در ادامه افزود که مسلمانان برای کلینتون احترام قائل هستند زیرا وی «در قبال مسائل مبتلابه جامعه مسلمانان آمریکا از حساسیت ویژه ای برخوردار است». کارسون همچنین گفت که در صورت پیروزی کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،‌ مسلمانان در کابینه وی به مناسب مهمی گماشته خواهند شد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار