امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160142
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 342
به گزارش پیروان مــوعــود، آدام زوبین معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت که آمریکا همه تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را ...

به گزارش پیروان مــوعــود، آدام زوبین معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت که آمریکا همه تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را همان‌گونه که در موافقتنامه هسته‌ای با این کشور وعده داده شده لغو کرده اما تحریم‌های اصلی علیه جمهوری اسلامی را تغییر نداده و این تحریم‌ها همچنان به‌قوت خود باقی است.

زوبین همچنین در ادامه افزود: سرمایه گذاری در ایران، واردات یا صادرات اکثر کالاها یا خدمات به این کشور یا داد و ستدهای تجاری و مالی با اکثر اشخاص یا شرکت‌های ایرانی همچنان برای آمریکایی‌ها ممنوع است. این تحریم‌ها به مدتها قبل از نگرانی‌های واشنگتن از برنامه هسته‌ای تهران مربوط می‌شود.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا که این اظهارات را در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا بیان می‌کرد، گفت: علاوه بر اینها اجازه بدهید بگویم که ما قول نداده‌ایم و هیچ برنامه‌ای نداریم که به ایران اجازه دهیم به نظام مالی آمریکا دسترسی پیدا کند.

زوبین در مورد توافق هسته‌ای به دست آمده با ایران بار دیگر تأکید کرد: این موافقتنامه در چارچوب منافع ملی آمریکا صورت گرفته است. زمان فرار هسته‌ای ایران به بیش از یک سال افزایش یافته است و بر این اساس همگی ما ایمن‌تر شده‌ایم.

زوبین با ابراز اینکه ایران حساب‌های بانکی جدیدی در سراسر جهان افتتاح کرده و به میلیاردها دلار دارایی‌های خود دسترسی پیدا کرده است، گفت: ایران پیشتر شاهد امتیازهای ناشی از این توافق بوده است.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها