امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160144
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 275
به گزارش پیروان مــوعــود، این گروه، بزرگ ترین گروه کارکنان اخراج شده از شبکه العربیه تاکنون به شمار می رود.برپایه این گزارش،‌در میان دهها نفر ...

به گزارش پیروان مــوعــود، این گروه، بزرگ ترین گروه کارکنان اخراج شده از شبکه العربیه تاکنون به شمار می رود.

برپایه این گزارش،‌در میان دهها نفر از کارکنان اخراج شده، نام ناصر الصرامی سخنگوی سابق شبکه العربیه و 'نیکول تنوری' قدیمی ترین مجری شبکه تلویزیونی إم بی سی و جیزیل حبیب مجری برنامه الصحافه و نجیب بن شریف مدیر سابق خبرنگاران العربیه و هانی نسیره کارشناس امور مصر در این شبکه به چشم می خورد.

برخی از کارکنان العربیه اعلام کردند که تعداد کارمندان اخراج شده، تقریبا 50 نفر است که بسیاری از آنان از نزدیکان عبدالرحمان الراشد مدیر سعودی سابق شبکه به شمار می آیند.

آنان پیش بینی کردند که فهرست دیگری از اخراج شدگان تا قبل از اواخر ماه اوت 2016 در راه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از منابع خبری،‌هم اکنون فرآیند ساختار بزرگی در درون شبکه العربیه در جریان است. هدف این فرآیند کاهش هزینه ها به دلیل بحران مالی خفقان آور و غربالگری کارکنان به طور هماهنگ با تیم حاکم در ریاض و طرح های آتی عربستان در دو سطح داخلی و منطقه ای است.

رأی الیوم نیز به نقل از ناظران سیاسی اعلام کرد: هدف از اقدام یاد شده پاکسازی شبکه العربیه از کارشناسان و متخصصان عرب رشته های روزنامه نگاری و مطبوعات و رسانه و آوردن چهره های جدید به جای آنها است؛ این فرآیند با تکیه بر خواست و اراده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان پیش می رود.

به گفته ناظران فرآیند غربالگری تمامی دفاتر العربیه در کشورهای عربی و جهان را فراخواهد گرفت و در آینده بسیاری از کارکنان این شبکه اخراج و تعدادی از دفاتر این شبکه بسته خواهند شد.

شایان ذکر است کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هم اکنون از نظر مالی به دلیل کاهش قیمت نفت با بحران و مشکلات فراوانی روبرو هستند و همین امر باعث شده تا آنها سیاست ریاضت اقتصادی را در مورد بودجه های خود اعمال کنند.
شبکه العربیه از حامیان اصلی رسانه ای گروه های تروریستی - تکفیری در منطقه است.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها