امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160209
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۷
تعداد بازدید: 162
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سردار قاسم رضایی در پایان اولین دوره مسابقات ورزشی مرزداران  ایران و عراق هدف از برگزاری این مسابقات را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سردار قاسم رضایی در پایان اولین دوره مسابقات ورزشی مرزداران  ایران و عراق هدف از برگزاری این مسابقات را ارتقاء تعاملات و روابط دوستانه مرزبانان دو کشور برشمرد و گفت: این مسابقات در راستای توافق صورت گرفته در نشست های مشترک با فرمانده مرزبانی عراق برگزار شد و مکمل تعاملات دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما با عراق بیش از 1600 کیلو متر مرز مشترک دارد، افزود : علیرغم تمام فتنه ها و مشکلاتی که در سایه توطئه دشمنان در کشور عراق وجود دارد ، مرزهای ما با این کشور در وضعیت امنیتی خوبی است و مشکلی در مرزهای طولانی خود با عراق نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه در این مسابقات برد و باخت معنی ندارد ، تصریح کرد : ارزیابی هر دو طرف این بود که روح حاکم بر این مسابقات،  اخلاق مدارانه بود و اخلاق یکی از ویژگی های نیروهای مسلح مسلمان است.

وی یادآور شد: این دوره از مسابقات در 4 رشته فوتسال، بسکتبال، کشتی فرنگی و آزاد به مدت دو روز با حضور 150 ورزشکار، مربی و داور به میزبانی فرماندهی مرزبانی کرمانشاه در شهر مرزی قصرشیرین برگزار شد.

به گفته سردار رضایی، مرزبانان  ایران در این دوره از مسابقات در رشته بسکتبال با کسب امتیاز 92 به 52، تیم مرزبانی عراق را شکست داده و قهرمان شدند، همچنین در رشته فوتسال با کسب نتیجه 9 بر یک تیم مقابل را شکست دادند و در کشتی فرنگی و آزاد نیز قهرمان این دوره از مسابقات شدند.

سردار رضایی همچنین عنوان داشت : در نظر داریم تا پیشنهاد برگزاری مسابقات قرآن کریم بین مرزبانان دو کشور را در نشست های بعدی مطرح کنیم و  در آینده شاهد برگزاری این مسابقات معنوی در دو رشته حفظ و قرائت باشیم.

وی افزود : امیدواریم مردم خوب عراق ، سوریه ، یمن و افغانستان هرچه زودتر از فتنه های دشمنان رهایی یابند و امنیت و آرامش را در این کشورهای همسایه و دوست شاهد باشیم.


 تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها