امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160215
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۷
تعداد بازدید: 161
به گزارش «پیروان مــوعــود»، برخی منابع نزدیک به طرفین یمنی حاضر در مذاکرات اعلام کردند دو طرف بر سر تبادل تعدادی از اسرا و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، برخی منابع نزدیک به طرفین یمنی حاضر در مذاکرات اعلام کردند دو طرف بر سر تبادل تعدادی از اسرا و بازداشت‌شدگان تا قبل از ماه رمضان (اوایل ژوئن) به توافق رسیده‌اند.

بر اساس گزارش «رویترز»، این اقدام در راستای نشان ددن حسن‌نیت طرفین انجام می‌شود اما بر سر تعداد اسرا اختلاف است؛ منابع نزدیک به انصارالله گفته‌اند که 1000 اسیر مبادله خواهد شد اما منابع وابسته هیأت عربستان اعلام کرده‌اند بر سر آزادی کل اسرا یعنی 4000 نفر توافق شده است.

بر اساس مقامات نزدیک به هیات انصارالله و کنگره مردمی ، دو طرف طی دو روز لیست مربوط به اسرایی که خواهان آزادی آنها هستند را به واسطه‌های سازمان ملل تحویل می‌دهند تا پس از آن کمیته‌های محلی برای تسهیل عملیات تبادل انجام شود.

«اسماعیل ولدالشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود مسئولانی از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با طرفین یمنی دیدار کرده‌اند تا  درباره نقش احتمالی این کمیته در تبادل اسرا بحث و رایزنی کنند.

 اما کویت به عنوان میزبان نشست صلح یمن نسبت به موفقیت این مذاکرات خوش‌بین است؛ «خالد سلیمان جارالله» معاون وزیر خارجه کویت اعلام کرد: مذاکرات صلح یمن وارد مرحله جزئیات در ریشه‌های بحرانی شده است که بیش از یک سال از آن می‌گذرد.

وی در ادامه نسبت به حصول یک توافق فراگیر که منجر به پایان درگیری‌ها شود، ابراز خوش‌بینی کرد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها