امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160224
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 155
به گزارش پیروان مــوعــود، ترکیه، روز جمعه از حمایت آمریکا از جنگجویان کُردها در سوریه در نبرد با داعش، به شدت انتقاد کرد. این موضوع روابط بین دو ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ترکیه، روز جمعه از حمایت آمریکا از جنگجویان کُردها در سوریه در نبرد با داعش، به شدت انتقاد کرد. این موضوع روابط بین دو شریک اصلی در سازمان ناتو و در جنگ با تروریست‌ها را مسموم کرده است.

در حالی‌که واشنگتن می‌گوید جنگجویان کُرد مانعی در برابر پیشروی‌های عناصر داعش است ولی ترکیه آنها را «تروریست» اعلام می‌کند.

از سوی دیگر، در روزهای اخیر تصاویری از حضور سربازان واحد ویژه ارتش آمریکا با نشان‌های جنگجویان کُرد و در کنار آنها منتشر شده است.

در همین راستا، «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، روز جمعه با انتقاد تند از این رویکرد آمریکا و با اشاره به این تصاویر از اینکه سربازان آمریکایی به گفته او نشان‌های سازمان تروریستی را پوشیده‌اند، گفت: «این استانداردها دوگانه و نفاق است.»

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اخیرا به حضور نظامیان این کشور «برای کمک و مشاوره» در استان «الرقه» پایگاه اصلی داعش در شمال سوریه، که این روزها شاهد نبرد کُردها علیه این تروریست‌ها است، اذعان کرد.

طبق اعلام پنتاگون، آنکارا به وزارت خارجه آمریکا و سفارت آمریکا در ترکیه اعتراض کرده است.

در تلاش برای تلطیف روابط بین آنکارا و واشنگتن، طبق اعلام «استیو وارن» سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضد داعش، آمریکا از سربازان خود خواسته‌است نشان‌های «یگان‌های مدافع خلق» (کُردها) را از لباس‌هایشان جدا کنند.

ولی این امر به معنای دست کشیدن آمریکا از حمایت از کُردها نیست. همچنان‌که «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است «ما به حمایت از آنها ادامه خواهیم داد.»

تونر با رد هرگونه بحران بین آنکارا و واشنگتن در ارتباط با کُردها، تأکید کرد، آمریکا «نگرانی ترکیه را درخصوص این پرونده درک می‌کند.»

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار