امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160230
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 155
به گزارش  پیروان مــوعــود، شهروندان یمنی روز جمعه گذشته با برگزاری تظاهرات و تجمعات اعتراض آمیز، بار دیگر دخالتهای آمریکا در جنوب و ادامه تجاوز ...


به گزارش  پیروان مــوعــود، شهروندان یمنی روز جمعه گذشته با برگزاری تظاهرات و تجمعات اعتراض آمیز، بار دیگر دخالتهای آمریکا در جنوب و ادامه تجاوز و محاصره دریایی و هوایی و زمینی این کشور را محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، جمعی از شهروندان منطقه حاره البیضاء در بخش الحالی در استان الحدیده با برگزاری تظاهراتی، حضور نیروهای آمریکایی در جنوب و ادامه تجاوز ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی به این کشور را محکوم کردند.

تظاهرات کنندگان حاره البیضا، ضمن محکوم کردن سکوت سازمان ملل متحد در قبال آنچه بر سر مردم یمن آمده است،  بر حمایت خود از نیروهای ارتش وکمیته های مردمی در جبهه ها تاکید کردند.

همچنین شهروندان بخش عیال سریع در استان عمران نیز با برگزاری تظاهراتی پر شور که مقامات محلی و چهره های سرشناس این منطقه در آن حضور داشتند، جنایتهای ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم این کشور و ورود استعمار گران به برخی از استانها در جنوب  را محکوم کردند.

تظاهرات کنندگان، ضمن اعلام آمادگی کامل خود برای رفتن به جبهه های نبرد در راه حفظ عزت و کرامت و استقلال یمن، اقدامات تروریستی علیه شهروندان در جنوب این کشور را محکوم کردند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار