امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16024
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه «الوطن»، سوریه فاش کرد که «امیر بندر بن سلطان بن عبدالعزیز» دبیرکل شورای امنیت ملی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه «الوطن»، سوریه فاش کرد که «امیر بندر بن سلطان بن عبدالعزیز» دبیرکل شورای امنیت ملی عربستان و رئیس سازمان اطلاعات عمومی این کشور در پی جدایی گروه تازه‌ای از معارضان از صفوف ائتلاف معارضان به نزدیکان خود مأموریت داده تا این افراد را جذب کنند.

بندر بن سلطان قصد دارد گروه تازه ای از معارضان را گرد هم بیاورد و ریاست این گروه را نیز به سرتیپ «مصطفی الشیخ» بدهد که در میان افرادی که از حکومت سوریه جدا شده عالی ترین رتبه نظامی را دارد.

مصطفی الشیخ رئیس فعلی شورای نظامی ارتش آزاد در بخش شیمیایی است و پیشتر افسر امنیتی بخش شمالی سوریه را در ارتش سوریه به عهده داشته و اکنون در حال سفر میان پاریس و واشنگتن است.

اخیرا ایالات متحده که یکی از حامیان اصلی ائتلاف معارضان سوریه به شمار می‌رود به این گروه هشدار داده که اختلافات داخلی خود را کنار بگذارند و تیم مذاکراتی خود برای ژنو 2 را معرفی کنند.

کاخ سفید همچنین به حامیان ائتلاف معارضان از جمله عربستان، قطر، ترکیه، فرانسه و بریتانیا در این زمینه هشدار داده و شیخ بندر نیز دست به کار شده تا با تشکیل گروه جدیدی از معارضان مشروعیت باقی مانده آنها را نجات دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها