امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160272
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 259
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به گفته یکی از مقام‌های کرد سوریه، شهر رقه به زودی جزئی از قلمرو کردها در شمال سوریه خواهد شد.غریب ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به گفته یکی از مقام‌های کرد سوریه، شهر رقه به زودی جزئی از قلمرو کردها در شمال سوریه خواهد شد.

غریب هاسو، نماینده حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه، روز پنج‌شنبه در کردستان عراق گفت شهر رقه بعد از پاکسازی از تروریست‌های داعش، بخشی از نظام فدرال دموکراتیک کُردها در شمال سوریه تبدیل خواهد شد.

نمایندگانی از مناطق کوبانی، عفرین و جزیره اواخر اسفند 94 در جریان یک کنفرانس در شهر رمیلان در استان حسکه در شمال شرق سوریه از برقراری نظام فدرال در این مناطق خبر داده بودند.

ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه (اس‌دی‌اف،) که تحت فرماندهی کردهاست، هفته گذشته از طرح‌های خود برای آزادسازی رقه از اشغال داعش خبر داد.

نیروهای دموکراتیک سوریه روز چهارشنبه با عناصر تکفیری داعش درگیر شدند و روستای الفاطسه و مزرعه قرتاجا در جنوب منطقه عین عیسی در 50 کیلومتری شمال رقه را آزاد کردند.

هاسو به ریانووستی گفت: «از آنجایی که نیروهای دموکراتیک سوریه حمله به رقه را انجام می‌دهند، منطقی این است که بعد از بازپس گیری رقه، این شهر به نظام فدرال که در شمال سوریه تشکیل دادیم، اضافه شود.»

این مقام کرد مدعی شد دولت سوریه نمی‌تواند با الحاق این شهر به نظام فدرال کردها در شمال کشور مخالفت کند؛ زیرا «ارتش سوریه نتوانست در برابر تروریست‌های مستقر در رقه کاری از پیش ببرد.»

وی همچنین افزود ارتش سوریه در عملیات آزادسازی رقه مشارکت ندارد.

این اظهارات در حالی مطرح شد که نیروهای ویژه آمریکایی نیز در خط مقدم درگیری‌های رقه حضور دارند. به گزارش دیلی بیست، آمریکایی‌ها در عملیات سه شنبه هفته گذشته که در 30 کیلومتری رقه انجام شد، مشارکت داشتند.

این در حالیست که واشینگتن پیشتر ادعا کرده بود نیروهای نظامی را با هدف ارائه مشاوره و آموزش به سوریه اعزام کرده است.

کردهای سوریه حدود 400 کیلومتر از مناطق مرزی سوریه و ترکیه را تحت کنترل خود دارند.

رقه از سال 2013 در تصرف داعش بوده و پایتخت خودخوانده این گروه تروریستی در سوریه تلقی می‌شود.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

برچسب ها: رقه ,سوریه,داعش
آخرین اخبار
پربازدید ها