امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16029
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی باقربیگی مشهور به مجید قصه‌های کودکی متولد دی ماه سال 1356 است که از سال 1369 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی باقربیگی مشهور به مجید قصه‌های کودکی متولد دی ماه سال 1356 است که از سال 1369 با حضور در فیلم قصه‌های مجید فعالیت خود را در عرصه هنر آغاز کرده است، البته قصه‌های مجید در سال‌های 1369 و 1370 ساخته شد و در سال 1371 بر روی آنتن رفته است، باقربیگی در طی سال‌های گذشته نیز در جشنواره فیلم کودک فعالیت کرده و طی دو مرتبه در جشنواره فیلم کودک و نوجوان و جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار و لوح زرین را کسب کرده و آخرین کار هنری مهدی باقربیگی تله فیلمی به نام صابر است، البته باقربیگی عنوان می‌کند که در صورتی که بازیگری‌ام با مسئولیتم در شورای شهر تداخل نداشته باشد در این حرفه نیز فعالیت می‌کنم، البته مسئولیتم در شورای شهر در درجه نخست برایم اهمیت دارد. باقر بیگی در رشته مهندسی کشاورزی تحصیل کرده است و از سال 1380 نیز در سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان فعالیت کرده است.

باقربیگی پس از حضور در دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و بازدید از این مجموعه و گپ و گفت با خبرنگاران فارس در گفت‌وگوی صمیمانه به بیان جزئیاتی از نحوه انتخاب در شورای شهر و همچنین برخورد مردم و فعالیتش در عرصه‌های هنری‌اش پرداخت:

فارس: فکر می‌کردید منتخب مردم در چهارمین دوره از شورای شهر شوید؟

واقعیتش اینکه بله، مردم همیشه به من لطف داشتند و فکر می‌کردم که رای بیاورم.

فارس: برای انتخاب شدن در شورای شهر اصفهان چه تبلیغاتی را انجام داده‌اید؟

برای حضور در انتخابات این دوره از شورای اسلامی شهر اصفهان تبلیغات آن چنانی نداشته‌ام و حدود 50 هزار تراکت برای این انتخابات چاپ کرده بودم که مردم در زمان مواجه شدن با تبلیغاتم، این تراکت‌ها را در جیب خود می‌گذاشتند و هیچ یک از این تراکت‌ها بر روی زمین انداخته نمی‌شد.

فارس: آیا حضورتان در ائتلاف راه سوم سبب انتخاب شما از سوی مردم برای حضور در شورای چهارم بوده است؟

مردم به هیچ ائتلاف و حزب و جناحی کاری ندارند و با حس قوی بصیرتی خود به انتخاب کاندیدا‌های مورد نظر خود برای فعالیت در شورای شهر اصفهان پرداخته‌اند و وامدار هیچ ائتلافی نیستم.

فارس: چه میزان برای تبلیغاتتان برای شورای شهر اصفهان هزینه کرده بودید؟

حداکثر شش یا هفت میلیون تومان به منظور تبلیغاتم برای شورای شهر اصفهان هزینه کردم و امیدوارم که هر کاری که به من واگذار کنند برای ارتقای شهر انجام بدهم.

فارس: آیا در زمان تبلیغات انتخاباتی وامدار شخص یا گروهی شدید برای تبلیغات؟

وامدار هیچ فرد، گروه و جناحی نیستم و اگر فردی حرفی را از جانب من زد، دروغ محض گفته است و بنده، رسول جزینی و ندا واشیانی‌پور به صورت مستقل در انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان شرکت کرده‌ایم و هیچ یک از ما سه نفر وامدار شخص، گروه و جناحی نیستیم، اما بدهکار افرادی هستیم که به ما اعتماد کرده و رأی داده‌اند و وامداری و بدهکاری ما سه نفر عمومی است و امیدواریم که با رسیدگی به مشکلات و خواسته‌های مردم در سطح شهر بخشی از این بدهکاری را جبران کنیم.

فارس: آیا با حضور در شورای شهر به جناح یا گروه خاصی نمی‌پیوندید؟

مدیران و اعضای شورای شهر به تنهایی نمی‌توانند برای مردم و شهر تصمیم‌گیری کنند و ما سه نفر به این نتیجه رسیده‌ایم که با مشورت با یکدیگر پیرو نظر گروهی باشیم که بهترین، منطقی‌ترین و اصولی‌ترین تصمیم را برای شهر دارد.

فارس: آیا جناح‌بندی‌ها سبب پیشرفت امور شهر می‌شود یا خیر؟

رسیدگی به امورات شهری و فعالیت‌های شهرداری سیاسی نیست و راه‌اندازی پارک، آسفالت معابر، کاهش ترافیک و زیبا‌سازی محیط شهری با استفاده از این جناح‌بندی‌ها معنا ندارد.

فارس: چند جناح و گروه در شورای شهر چهارم اصفهان فعالیت می‌کنند؟

در چهارمین دوره از شورای شهر اصفهان 10 نفر جزو گروه خادمان شهر، سه نفر مستقل، سه نفر اصلاح‌طلب و چند نفری نیز جزو جبهه پایداری هستند و بنده و دو نفر دیگر که به صورت مستقل وارد شورای شهر شده‌ایم درصدد افزایش تعامل سایر اعضای شورای شهر و همسو شدن آنها در راستای ارتقای وضعیت شهر هستیم و تمام هدف اعضای شورای شهر باید بر روی تعامل با یکدیگر باشد.

* برای فعالیت در شورای شهر هیچ جیبی ندوخته‌ام

فارس: آیا با وجود این جناح‌بندی‌ها و نظرات و ایده‌های مؤافق و مخالف در شورای شهر به این هدف خود دست پیدا می‌کنید؟

با امید به خدا هدف خود را دنبال می‌کنیم و بزرگ‌ترین حسن من، جزینی و واشیانی‌پور این بوده که جوان و پر‌انرژی هستیم و وامدار هیچ گروه و شخصی نیستیم که درصدد جبران آن باشیم و برای فعالیت در شورای شهر هیچ جیب و کیسه‌ای ندوخته‌ایم، البته انسان جایز‌الخطاست و ممکن است که لغزشی داشته باشد، اما امیدواریم که بدون هیچ لغزشی درصدد جبران اعتماد و رأی مردم باشیم و امیدواریم که مردم از رأی دادن به ما پشیمان نشوند.

فارس: با حضور در شورای شهر آیا حمایتی از رسانه‌ها و خبرنگاران انجام می‌دهید؟

به صورت قطعی به این موضوع توجه می‌کنم و تمام تلاش خود را برای تعامل بیشتر و حمایت از رسانه‌ها انجام می‌دهم.

فارس: بار‌ها و بار‌ها از سوی اعضای شورای شهر صحبت‌هایی در ارتباط با حمایت از رسانه‌ها شده، اما تاکنون این صحبت‌ها عملیاتی نشده است آیا این صحبت‌های شما نیز تنها جنبه شعاری دارد و یا عملیاتی می‌شود؟

شاید جنس این افراد رسانه‌ای نبوده و در صورتی که فردی فعالیت رسانه‌ای انجام نداده باشد خود را جزوی از خانواده رسانه نمی‌داند و نسبت به نحوه تعامل و ارتباط با این افراد اطلاعی ندارد، اما بنده خود را جزوی از خانواده می‌دانم و امیدوارم با حضور در شورای شهر حمایت‌های لازم را از این قشر انجام بدهم.

فارس: به عنوان عضوی از شورای چهارم اصفهان چه اهدافی را برای فعالیت در شورا دنبال می‌کنید؟

ارتقای جایگاه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی شهر اصفهان و شاد و سرزنده بودن شهر و مردم شهر اصفهان از مهم‌ترین اهدافم برای فعالیت در شورای شهر محسوب می‌شود و امیدوارم با انجام کار‌های ماندگار در شهر اصفهان خنده همیشه بر روی لب‌های مردم اصفهان جاری باشد.

فارس: برای فعالیت در شورای شهر اصفهان و رسیدن به اهداف خود چه خط قرمزی را برای خود مشخص کرده‌اید؟

هیچ خط قرمزی را برای فعالیتم در شورای شهر مشخص نکرده‌ام و به لطف خدا و حمایت مردم امید و اعتقاد دارم و امیدوارم که در شورا غرق و دچار روز‌مرگی نشویم و بهترین کار این بوده که با امیدوار بودن به فعالیت خود در شورا ادامه بدهیم و باید نیمه پر لیوان را نگاه کنیم.

فارس: آیا با 21 نفره شدن شورای شهر موافق هستید؟

21 نفره شدن شورای شهر اصفهان به معنای ورود افراد جدید با تفکرات جدید در این مجموعه است و تفکرات و نظرات جدید بر شورای شهر اصفهان غالب می‌شود و امیدوارم که اعضای شورا با تعامل با یکدیگر بهترین تصمیم‌گیری‌ها را برای شهر انجام بدهند و تمام اعضای شورای شهر تعاملی دوستانه با یکدیگر داشته باشند.

فارس: حضور اعضای جوان در شورای شهر به چه میزان در راستای ارتقای فعالیت‌های مدیریت شهری مؤثر است؟

در حال حاضر اکثریت جامعه و حدود 60 درصد از افراد جامعه جوان هستند و افراد جوان با انرژی بیشتری در شورای شهر حضور پیدا می‌کنند و با دید باز‌تری به مسائل و مشکلات موجود در شهر رسیدگی می‌کنند.

فارس: برای ارتباط با مردم و ارائه برنامه‌های خود در شورای شهر برای رسیدگی به مشکلات موجود در سطح شهر از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟

در حال حاضر مردم ایران نسبت به مردم سایر کشور‌ها به میزان کمی مطالعه می‌کنند و سرانه مطالعه در ایران نسبت به آمار جهانی بسیار پایین است و همچنین مردم به اعضای شورای شهر دسترسی ندارند و اعضای شورای شهر نیز این توان را ندارند که روزانه با پنج هزار نفر در سطح شهر برای شنیدن مشکلات آنها به گفت‌و‌گو بنشینند، اما رسانه‌ها ابزار خوبی برای ارتباط مردم با این افراد است و مردم و اعضای شورای شهر باید با استفاده از این ابزار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و راه‌اندازی طرح شورا‌یاری‌ها در محلات راهکار خوبی برای رسیدگی به مشکلات مردم در محلات موجود در سطح شهر است.

فارس: صحبت‌هایی در ارتباط با این موضوع که شما به عنوان عضوی از ائتلاف راه سوم با فعالیت در شورای شهر درصدد رایگان شدن بلیت اتوبوس‌ها هستید، شده بود آیا این موضوع صحت دارد؟

خیر، جزو ائتلاف راه سوم نبوده‌ام و رایگان شدن بلیت اتوبوس‌ها خنده‌دار بوده و امری غیرممکن است و در ارتباط با این صحبت‌ها تنها از چهره من به عنوان یک چهره رسانه‌ای استفاده کرده‌اند.

فارس: آیا با فعالیت در شورای شهر باز هم به بازیگری خود ادامه می‌دهید؟

در حال حاضر مسئولیت حضور و فعالیت در شورای شهر را عهده‌دار شده‌ام و مسئولیت فعالیت در شورای شهر برایم از اهمیت بالایی برخوردار است و حدود 70 هزار نفری به که بنده برای فعالیت در شورای شهر رأی داده‌اند از من انتظاراتی را دارند و باید با تمام توان خود برای بهبود امور شهری فعالیت کنم، هر چند که حضور در شورای شهر نیز برایم یک نقش است.

فارس: آیا در چهارمین دوره از شورای اسلامی شهر اصفهان نیز آرای افراد یا گروه‌هایی بر آرای دیگر اعضاء غالب می‌شود یا خیر؟

این دوره با 21 نفره شدن اعضای شورای شهر رأی هیچ فردی بر دیگران غالب نمی‌شود و عضوی که درصدد غالب شدن بر آرای شورا باشد باید از دسته‌ها و گروه‌های دیگر نیز رأی‌گیری کند و تمام 21 نفر عضو شورای چهارم باید با منطق و اصول بهترین تصمیم‌گیری‌ها را برای شهر داشته باشند و این افراد باید به جای کار حزبی و گروهی به مشکلات و خواسته‌های مردم در سطح شهر رسیدگی کنند و بنده نیز با هیچ یک از این حزب‌ها و گروه‌ها نیستم.

فارس: پنج مشکل و معضل شهر اصفهان از دیدگاه شما چیست؟

آب زاینده‌رود مهم‌ترین و اولویت نخست شهر اصفهان است و در حال حاضر شهرداری نیز برای برطرف شدن این مشکل از تمام توان خود استفاده می‌کند، اما مدیریت استان باید با استفاده از راهکاری اصولی این مشکل را برای همیشه ساماندهی کند، ورودی‌های شهر اصفهان به عنوان دومین مشکل شهر اصفهان محسوب می‌شود، چرا که ورودی‌ها چشم شهر بوده، اما در حال حاضر این ورودی‌ها با زیبایی‌ها و نظافت شهری تناسبی ندارد و وضعیت این ورودی‌ها باید ساماندهی شود، کارخانه‌های آلاینده‌ای که آلاینده‌های بسیاری را  برای شهر اصفهان تولید می‌کنند، اما هیچ عوارض آلایندگی را پرداخت نمی‌کنند به عنوان سومین معضل شهر اصفهان محسوب می‌شوند، ترافیک موجود در سطح شهر نیز به عنوان چهارمین مشکل و معضل شهر اصفهان است و همچنین اصفهان دارای پارک‌های بسیاری است، اما این پارک‌ها در یک جا تمرکز یافته‌اند و باید از این پارک‌ها تمرکز‌زدایی شود و این پنجمین مشکل شهر اصفهان محسوب می‌شود.
فارس: برای فعالیت در شورای شهر چه برنامه‌هایی در نظر دارید؟

پیش از انتخاب شدن برای شورای شهر یک سری هدف و انگیزه‌هایی داشتم، اما در حال حاضر نیز باید اهدافی را برای فعالیت در شورای شهر برای خود تعریف کنم و برای فعالیت در شورای شهر باید دو نوع برنامه عمق‌دار و ماندگار و سطحی و سریع داشته باشیم و اعضای شورای شهر باید در کنار فعالیت‌ها بلند‌مدت نسبت به انجام اقدامات و فعالیت‌های کوتاه‌مدت نیز اقدام کنند.

فارس: آیا تصور می‌کردید که با رأی بالای مردم انتخاب شوید و دلیل آرای بالای مردم را چه می‌دانید؟

بله و مردم هنوز از بنده شخصیت مجید و پسر بچه‌ای صادق و راستگو را در نظر دارند که به آینده امید بسیار بالایی داشت و کمبود امکانات را در نظر نمی‌گرفت و برای دست‌یابی به خواسته‌هایش از تمام تلاش خود استفاده می‌کرد و بنده نیز باید با صداقت، مردمی بودن و داشتن امید به آینده در شورای شهر فعالیت کنم.

فارس: آیا مجید قصه‌های مجید سبب آرای بالای مردم نسبت به شما شده است؟

انتخابات اصفهان این موضوع را نشان داد که کار ماندگار هیچ گاه از ذهن مردم پاک نمی‌شود و اصفهانی‌ها ثابت کردند که کار ماندگار همیشه در ذهنشان باقی می‌ماند و مردم اصفهان پس از 22 سال از فیلم قصه‌های مجید به یکی از اعضای این قصه برای عضویت در شورای شهر اصفهان اعتماد کرده و امیدوارم وام سنگینی که به عهده‌ام قرار دارد با انجام کار‌های ماندگار برای شهر جبران کنم.

فارس: مهم‌ترین برنامه شما برای شهر اصفهان چیست؟

شهر اصفهان یکی از بهترین شهر‌های موجود در سطح کشور است و نشاندن لبخند بر چهره مردم و برداشتن افسردگی و خستگی از چهره مردم به عنوان نخستین اقدام بنده در شهر اصفهان است و امیدوارم به این هدف خود دست پیدا کنم و زاینده‌رود به عنوان نگینی برای شهر اصفهان است و باید با رسیدگی به وضعیت زاینده‌رود از ظرفیت‌های موجود در شهر اصفهان برای ارتقای جایگاه این شهر از نظر ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بکوشیم.

فارس: برای ارتقای شهر اصفهان در سطح ملی، بین‌المللی و منطقه‌ای چه راهکار‌هایی پیشنهاد می‌کنید؟

استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای راه‌اندازی مکان‌های گردشگری و شهربازی‌های قابل توجه مانند پارک بادی راهکاری برای دست‌یابی به این امر مهم است، چرا که در حال حاضر شهربازی‌های قابلی در اصفهان وجود ندارد و این موضوع باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار بگیرد.

فارس: با توجه به اینکه اصفهان دارای پروژه‌های ملی ناکام بسیاری است و در بسیاری از موارد اعضای شورای شهر مدعی این هستند که در صورت واگذاری این پروژه‌ها به شهرداری در مدت زمان کوتاهی این پروژه‌ها راه‌اندازی می‌کنیم، اما مردم اصفهان همچنان شاهد عدم راه‌اندازی این پروژه‌ها هستند، آیا شورای شهر آینده برای راه‌اندازی این پروژه‌ها اقدامی را انجام می‌دهد؟

شهرداری و شورای شهر به میزان بودجه موجود در اختیار خود می‌تواند سهمی برای راه‌اندازی این پروژه‌ها داشته باشد، و همچنین باید این موضوع را در نظر گرفت که برخی از پروژه‌ها مانند مصلی اصفهان ملی است و در اختیار شورای شهر اصفهان قرار ندارد.

فارس: خانواده به چه میزان شما را در راستای موفقیت در انتخابات شورای شهر اصفهان همکاری کرده‌اند؟

تمام خواهر و برادر‌هایم از ابتدای فعالیتم برای تبلیغات انتخاباتی با من همراه بوده‌اند و تمام تلاش خود را بر روی این موضوع گذاشته بودند و از تمام مردم شهر خواهشمندم که هر صحبت و وعده‌ای را تنها از زبان خودمان بپذیرند و بنده هیچ نماینده و سخنگویی ندارم.

فارس: آیا پس از پیروزی در انتخابات شورای شهر با مشکلاتی مواجه نشده‌اید؟

زمانی که یک شخص با دست خالی و بدون کمک جناح‌ها و گروه‌های سیاسی وارد عرصه انتخابات می‌شود و مورد حمایت و اعتماد مردم واقع می‌شود، بدون شک با یک سری بد‌اخلاقی‌های سیاسی از سوی برخی افراد و گروه‌ها مواجه می‌شود، اما این فرد تنها باید بدهی خود را به مردم با انجام اقداماتی در راستای رسیدگی به خواسته‌های مردم در سطح شهر و انجام اقدامات ماندگار جبران کند.

فارس: پنج ویژگی مثبت مردم اصفهان را ذکر کنید؟

مردم اصفهان مردمی هنر‌دوست، خوش زبان، زرنگ، خانواده‌دوست و بانوان اصفهانی نیز کدبانو هستند و زنان اصفهانی همواره با پشتیبانی از همسرانشان درصدد این هستند که شوهرشان به موقعیت بالایی دست پیدا کند و بدون شک پشت هر مردم مؤفقی یک زن مؤفق وجود دارد و بنده نیز از این ویژگی مستثنی نیستم.

فارس: سخن آخر مهدی باقر بیگی....

به تمام 20 نفری که برای شورای شهر اصفهان انتخاب شده‌اند، تبریک می‌گویم و دست دوستی را به تمام اعضای شورای شهر اصفهان دراز می‌کنم و امیدوارم با تعامل و همکاری با یکدیگر خدمات ارزنده‌ای را برای شهر اصفهان انجام بدهیم.
انتهای پیام/63004/ع40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها