امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160294
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 147
به گزارش پیروان مــوعــود ، نشست مشترک بخش خصوصی گردشگری ایران و عراق در هتل لاله تهران  روز هشتم خرداد ماه همزمان با اجلاس شورای حکام میراث ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، نشست مشترک بخش خصوصی گردشگری ایران و عراق در هتل لاله تهران  روز هشتم خرداد ماه همزمان با اجلاس شورای حکام میراث ناملموس با حضور معاون گردشگری کشور برگزار شد در این برنامه،  محمود عبدالجبار موسی بیان کرد: ۱۰ شرکت ایرانی و ۱۰ شرکت عراقی فعال که توسط  بخش خصوصی انتخاب شده اند در این نشست به تعامل و رایزنی می پردازند.شرکت هایی را برای حضور در این اجلاس انتخاب کردیم که از حسن سابقه برخوردار بوده و در چارچوب شرایط جنگی عراق، عملکرد مطمئن و مناسبی از خود بروز داده اند.

وی بیان کرد:  در سال ۲۰۱۵ وزارت گردشگری عراق با سازمان میراث فرهنگی به توافق رسید که بتواند جلسه مشترکی برای ساماندهی بخش های خصوصی فعال در گردشگری بین دو کشور برگزار کند بنابراین جلسه امروز نتیجه همین توافقات انجام گرفته است. ما معتقدیم که ساده سازی قوانین رفت و آمد بین مسافران دو کشور به نفع عراق بوده و کمک خواهد کرد که آمار سه میلیون گردشگر زائران ایرانی در عراق افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد:نخست وزیر عراق و کابینه مصمم هستند تا گردشگری را بعد از نفت،به دومین محل درآمد ایمن کشور تبدیل کنند و در صدر برنامه ریزی های خود قرار دهند. ما تاکید داریم که گردشگران ایرانی و عراقی در قالب تورهای گردشگری و به صورت گروهی سفر کنند چون سفر انفرادی دارای ابهامات زیادی است. به همین دلیل بسته های تشویقی مثل ارزان کردن خدمات هتل ها و بلیت هواپیمای چارتر برای سفرهای گروهی را در نظر می گیریم.
 

منبع: مهر

 

آخرین اخبار
پربازدید ها