امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160297
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 155
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این فرد که تابعیت عربستانی دریافت کرده است "طراد محمد الجربا " نام دارد.به گفته یکی از افراد نزدیکش ؛ طراد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این فرد که تابعیت عربستانی دریافت کرده است "طراد محمد الجربا " نام دارد.

به گفته یکی از افراد نزدیکش ؛ طراد در یکی از زندان های عربستان به مدت 4 سال شتسشوی مغزی شد، و پس از خروج از زندان به داعش در سوریه پیوست.
روزنامه الوطن چاپ سوریه نیز نوشت: طراد پیش از اینکه در عربستان زندانی شود ، تابعیت عربستانی گرفته بود و روابط خویشاوندی با حارث الضاری دبیر کل سابق گروه موسوم به علمای مسلمانان عراق داشت .

الضاری سال 2015 در اردن به علت بیماری درگذشت .
روزنامه انگلیسی تلگراف نیز درباره وی تأکید کرد: طراد 36 ساله از نام مستعار " ابومحمد الشمالی " استفاده می کند و در 2 سال گذشته بیش از 6 هزار تبعه خارجی را برای جنگیدن وارد سوریه کرده است که این رقم معادل یک سوم کسانی است که بین سال های 2013 و 2015 به داعش در سوریه پیوستند.

تلگراف افزود: بین سال های 2013 و 2015 حدود 18 هزار تبعه خارجی برای جنگیدن وارد سوریه شدند و برای ورود به این کشور برگه هایی که زیر آن نام طراد الجربا نوشته شده بود ، به واسطه های انتقال آنها به سوریه ارائه می کردند.

این روزنامه انگلیسی اعلام کرد : برگه هایی که زیر آن نام اصلی یا مستعار طراد الجربا نوشته شده بود، در یکی از روزنامه های متعلق به مخالفان سوری مقیم کشورهای خارجی منتشر شده است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: داعش
آخرین اخبار
پربازدید ها