امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160303
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 291
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "راجح بادی" -- سخنگوی رسمی دولت مستعفی یمن-- در ادعایی بی‌اساس از توقیف هفت کشتی ایرانی در سواحل جزیره ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "راجح بادی" -- سخنگوی رسمی دولت مستعفی یمن-- در ادعایی بی‌اساس از توقیف هفت کشتی ایرانی در سواحل جزیره سقطرا خبر داد.

بادی در گفتگوی اختصاصی با شبکه "العربیه" در ریاض پایتخت عربستان اظهار داشت: "نیروهای دریایی یمن، هفت کشتی ایرانی را در نزدیکی جزیره سقطرا توقیف کردند. مالکان این کشتی ها ادعا می کنند برای صید ماهی به آبهای یمن وارد شده اند. 89 صیاد ایرانی نیز در این کشتی ها حضور دارند."

وی افزود: "این کشتی ها همچنان در توقیف به سر می برند و تحقیقات از بازداشت شدگان به منظور کشف انگیزه حقیقی آنها ادامه دارد."

 وی همچنین مدعی شد: "اجازه نمی دهیم حزب الله دیگری در یمن تشکیل شود."

سخنگوی دولت مستعفی یمن در ادامه با این ادعا که ایرانی ها به عنوان کارشناسان و مشاوران امنیتی در یمن مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: "تجهیزات  و سلاح های ایرانی برای حمایت از انصارالله به سوی یمن جاری شده اند. کشتی های توقیف شده قابلیت حمل ده ها تن محموله را دارا می باشند و کشتی های صید نیستند."

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات صلح یمن همچنین مدعی شد: "نظر به اینکه مشاوران امنیتی و نظامی ایران در یمن فعالیت می کنند می توان نتیجه گرفت برخی از مشاوران سیاسی ایران نیز جنبش انصارالله را در کویت همراهی می کنند."

راجح بادی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نتایج مذاکرات صلح یمن گفت: "ما تا این لحظه هیچ جدیتی را از سوی جنبش انصارالله و همچنین صالح در پیشبرد مذاکرات و رسیدن به توافق صلح ملاحظه نکرده ایم. مذاکرات ما به نقطه صفر رسیده است و تاکنون هیچ پیشرفت جدی و حقیقی در مذاکرات صورت نگرفته است."

وی در ادامه با ناکافی خواندن تلاش های بین المللی در الزام جنبش انصارالله به پیشبرد مذاکرات صلح مدعی شد: "طرف مقابل همچنان به دنبال حیله  و نیرنگ است. آنها فریب خود را از نخستین روزهای مذاکرات آغاز کردند. آنها به محورهای گفتگو در خصوص التزام به قطعنامه 2216 سازمان ملل پای بند نبودند و متأسفانه تلاش های بین المللی در این باره ناکافی است."


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: حزب الله,یمن
آخرین اخبار
پربازدید ها