امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16032
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم تقدیر از ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم تقدیر از جوانان برگزیده کشور در اختتامیه جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) که در هتل المپیک مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد با تبریک فرا رسیدن ایام ولادت حضرت امام عصر(عج) گفت: انسان عزیزترین موجود هستی و خداوند انسان را در بالاترین مرتبه ممکن خلق کرده است و به او استعدادی داده که بتواند آینه و خالق همه زیبایی‌ها باشد.

وی افزود: خداوند به او این امکان را داده است تا با انتخاب آزاد و با تلاش به بالاترین قله‌ها برسد و بتواند به جایی برسد که هرکه در او نگریست خدا را ببیند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه انسان همانند خالق خود عزلی و ابدیست تصریح کرد: زندگی انسان تنها محدود به این دنیا و دایره محدود این دنیا نیست اما زندگی مادی می‌تواند نقش مهمی در زندگی دوره‌های بعدی انسان ایفاء کند.

احمدی‌نژاد گفت: زندگی مادی دوران انتخاب و اختیار است و در این جهان است که می‌توان به اهداف و آرزوهای زندگی رسید البته زندگی انسان در این دنیا نیز به دوره‌های مختلف تقسیم می‌شود که مهمترین آن دوران جوانی است.

رئیس جمهور ادامه داد: جوانی دوره آرمانها و آرزوهای بزرگ و پاک، دوره خودباوری و تصمیمات بزرگ است و در این دوران است که می‌توان برای تمام زندگی آینده تلاش و برنامه‌ریزی کرد.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه دوران جوانی دوران تجلی پاکی، زیبایی، صداقت و عشق است، گفت: با کارهای علمی جوانان ما مانند توسعه انرژی اتمی آنها می‌توانند کل دنیا را منفجر و به هیجان در بیاورند و این خاصیت دوران جوانی است.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ما به این دنیا آمده‌ایم تا بتوانیم قلّه‌ها را فتح کنیم، گفت: انسان برای رسیدن به قلّه‌ها نیازمند یک راهنما است، کسی که خود در قله باشد، نیازمند کسی است که وامدار دنیا نباشد و در غوغای این دنیای مادی، بتواند انسان را هدایت کند.

وی با بیان اینکه انسان نیازمند کسی است که تنها ما را به خاطر خودمان دوست داشته باشد اظهار داشت: خداوند متعال چنین راهنمایی را در مقابل ما قرار داده است، او امروز زنده و ناظر است ، او مظهر علم خدا و مظهر تمام زیبایی‌ها است، خداوند او را آفریده است تا تجلی خود باشد، او تنها متعلق به یک جغرافیا و یا یک دوره خاص نیست و متعلق به تمام انسانها است.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ملت ایران نزدیک‌ترین و پاک‌ترین ملت‌ها به آرمان امام راحل است، گفت: من ایمان دارم که تک‌تک جوانان ما در زمره یاری‌کنندگان امام عصر (عج) است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در راه رسیدن به اوج عزت و افتخار برخی مشکلات، کارشکنی‌ها و خودخواهی‌ها وجود دارد گفت: من ایمان دارم که جوانان ایران ما به سرعت می‌توانند به قله‌های عزت و پیشرفت دست پیدا کنند.

بنابراین گزارش پیش از سخنرانی رئیس جمهور، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان به ارائه گزارشی از برگزاری جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها