امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160348
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 291
به گزارش «پیروان موعود»، سرتیپ « احمد بن حسن عسیری» سخنگوی فرماندهی به اصطلاح ائتلاف ضد داعش گفت در صورتیکه « ائتلاف ...

به گزارش «پیروان موعود»، سرتیپ « احمد بن حسن عسیری» سخنگوی فرماندهی به اصطلاح ائتلاف ضد داعش گفت در صورتیکه « ائتلاف بین المللی » تصمیم بگیرد عربستان سعودی آماده است برای مقابله با گروه تروریستی داعش نیروی زمینی به سوریه اعزام کند.

وی با اشاره به سفر وزیر دفاع عربستان به بلژیک افزود حضور محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی در بروکسل در چارچوب نشست برنامه ریزی شده وزرای دفاع کشورهای عضو ائتلاف ‌صورت گرفته است.

سرتیپ « احمد بن حسن عسیری» خاطر نشان کرد در نشست بروکسل قرار است تصمیمات اجرا شده در یک سال گذشته درخصوص مبارزه با گروه تروریستی داعش مورد بازبینی و ارزیابی قرار گیرد و همچنین طرح آمریکا برای فرماندهی ائتلاف در مرحله آینده ارائه شود.براین اساس عربستان سعودی نیز موضع و دیدگاه خود را در خصوص تمامی طرح ها و برنامه های ارائه شده و نیز نظر خود را درباره آینده این اقدامات که در رسانه های گروهی درباره آن اطلاع رسانی شده ارائه خواهد داد.

وی تاکید کرد هر زمان فرماندهی ائتلاف موافقت کند ،‌عربستان سعودی نیروهای زمینی خود را در این اقدامات شرکت خواهد داد و در نشست بروکسل هم قرار است درباره نوع نیروهایی که قرار است در این عملیات شرکت کنند بحث و بررسی شود.به هر حال نیروهایی که ممکن است اعزام شوند ،‌نیروهای ویژه ای هستند که تعداد آنها کم خواهد بود و هدف از اعزام آنها دستیابی به نتایج مثبت در میدان جنگ برای ائتلاف ضد داعش است.

عسیری با تاکید بر اهمیت دستیابی به توافق در بعد راهبردی بین کشورهای عضو ائتلاف پیش از اعلام نوع نیروهایی که باید برای جنگ با داعش اعزام شوند گفت :در خصوص مشارکت در این ائتلاف، عربستان سعودی بخشی از ائتلاف با 62 کشور است و این کشورها هر کدام دیدگاه خود را در سطح وزیران دفاع مطرح خواهند کرد و در مرحله اول ، بعد راهبردی همکاریها بررسی می شود.عربستان سعودی نیز در این زمینه دیدگاه خود را دارد و اعلام کرده که در چارچوب ائتلاف در کنار کشورهای شرکت کننده در این ائتلاف و در راس آنها آمریکا ،‌مشارکت خواهد کرد.

وی گفت عربستان سعودی کشوری پیشرو در تشکیل ائتلاف هاست و در این زمینه نیز تجاربی دارد که از جمله می توان به ائتلاف (متجاوز) سعودی در یمن اشاره کرد. وی ادعا کرد که کشورهای اسلامی و عربی تمایل دارند بر سر پیشنهاداتی که در این زمینه مطرح می شود با عربستان سعودی به توافق برسند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها