امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16035
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 123
رضا البرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سیب زمینی بهاره هر سال در همدان بین 450 تا 490 هزار تن تولید می‌شد، اظهار داشت: ...

رضا البرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سیب زمینی بهاره هر سال در همدان بین 450 تا 490 هزار تن تولید می‌شد، اظهار داشت: سیب زمینی بهاره همدان وارد بازار شده و همین موضوع باعث کاهش قیمت این محصول شده است.

وی ادامه داد: سیب زمینی امروز در بازار نرخ خرده‌فروشی کیلویی یک هزار و 500 تومان شده که نسبت به 10 روز پیش کیلویی یک هزار تومان کاهش دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان در ادامه به علت افزایش قیمت سیب زمینی اشاره کرد و افزود: باران‌های شدید در دزفول و جنوب کشور و کاهش تولید در اصفهان به علت خشکسالی باعث شد که سیب زمینی به بازار کم عرضه شود و این موضوع منجر به افزایش قیمت سیب زمینی شده بود.

وی بیان داشت: با ورود سیب زمینی همدان به بازار، قیمت این محصول روند نزولی را طی کرده و قیمت آن در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد بود.

البرزی اضافه کرد: پیاز در سال گذشته با افزایش قیمت روبرو بود کشاورزان خراسان شمالی در سال زراعی جاری اقدام به کشت این محصول کردند و به همین علت قیمت پیاز افزایش نمی‌یابد و احتمالاً قیمت آن کاهش بیشتری خواهد داشت.

وی ابراز داشت: قیمت پیاز امروز در بازار همدان بین 900 تا یک هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان در بخش دیگری از سخنان خود به میوه‌های نوبرانه و سر درختی اشاره کرد و یادآور شد: میوه‌های سردرختی وارد بازار شده و با اینکه در سال جاری شاهد سرمازدگی محصولات میوه درختی بودیم اما پیش‌بینی می‌شود که قیمت این محصولات با افزایش روبرو نخواهد شد. 

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت میوه‌ها بر اساس کیفیت آنها تعیین می‌شود تصریح کرد: در همدان زردآلوی مرغوبی به نام ضیاءالملکی تولید می‌شود که مرغوب‌ترین نوع زردآلو است و قیمت این محصول بر اساس کیفیت آن متغیر است.

البرزی اضافه کرد: امروز زردآلو در بازار 3 هزار تومان فروخته شده و انگور از شهرهای دیگر وارد همدان می‌شود و قیمت آن بالا است و موقعی که انگور همدان در بازار عرضه شود قیمت این محصول کاهش می‌یابد.
انتهای پیام/89019/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها