امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160391
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 316
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه اینترنتی بریت بارت در گزارشی به قلم "جان جی. ژناکیس" نوشت: من (نگارنده) سال‌های زیادی درباره این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه اینترنتی بریت بارت در گزارشی به قلم "جان جی. ژناکیس" نوشت: من (نگارنده) سال‌های زیادی درباره این موضوع مطلب نوشتم که پیش‌بینی می‌شود ایران، هند و روسیه با همراهی غرب، به زودی علیه چین، پاکستان و کشورهای عرب سنی مذهب با یکدیگر متحد خواهند شد. جنگ جهانی بعدی میان همین ملت‌ها بوقوع می‌پیوندد.

این گزارش در ادامه می‌افزاید: در چند هفته اخیر، خبر و گزارش‌های فراوانی درباره اتحاد اسرائیل و عربستان و تلاش آنها برای ایجاد یک ارتش مشترک علیه ایران منتشر شده است. این موضوع مخالف با تمام پیش‌بینی‌های قبلی است که بوسیله "نسل دینامیک" ارائه شده بود و اکنون نیازمند تجزیه و تحلیل عمیقی است. ممکن است پیش‌بینی‌های قبلی اشتباه بوده باشند (که البته اینطور نیست) و یا ممکن است اتحاد اسرائیل و عربستان امری موقت و کوتاه مدت باشد.

"بنیامین نتانیاهو،" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، چند روز پیش در اعلانی عمومی از تغییر سیاست‌های این رژیم خبر داده بود و از کشورهای عرب درخواست کرد به او در رسیدن به یک "توافق واقعی" با فلسطینی‌ها کمک کنند.
وی در این باره گفت: طرح‌هایی که من پیشنهاد می‌کنم با توجه به شرایط منطقه‌ای پایه‌ریزی شده‌اند. به این معنا که کشورهای عرب منطقه برای رسیدن به یک توافق واقعی با فلسطین به ما کمک کنند. ما همیشه فکر می‌کردیم کشورهای عرب نمی‌توانند نقشی در این زمینه ایفا کنند؛ اما حالا می‌دانیم این یک راه مستقیم برای رسیدن به توافق نهایی است. شخصا تلاش می‌کنم با مقامات عالی رتبه کشورهای عرب منطقه مذاکره کرده و به توافق‌هایی دست یابم.

نتانیاهو همچنین به "عبدالفتاح سیسی،" رئیس جمهور مصر، پیشنهاد کرد میان این رژیم و فلسطین نقش میانجی ایفا کند. این پیشنهاد از سوی نتانیاهو بسیار عجیب بود زیرا وی تا پیش از این مخالف دخالت کشورهای عربی در ماجرای فلسطین بود.

ورود عربستان و مصر به ماجرای صلح خاورمیانه آغازگر روابط نزدیک سیاسی این کشورها با رژیم صهیونیستی در حل چالش‌های منطقه‌ای بود.

برخی رسانه‌های عرب زبان در ماه‌های اخیر مدعی شدند، ایران از جنبش مقاومت حزب‌الله خواسته است عملیات نظامی خود را علیه رژیم صهیونیستی متوقف و بر روی عملیات علیه عربستان متمرکز کند. حزب‌الله لبنان به رهبری "سید حسن نصرالله" در چند دهه گذشته همواره متحد ایران در منطقه بود و از جنبش حماس فلسطین نیز حمایت می‌کرد. وقوع جنگ داخلی در سوریه در رویکرد گروه‌های مقاومت تغییراتی بوجود آورد. حزب‌الله نیروهای نظامی را به سوریه اعزام کرد تا با تروریست‌های داعش مبارزه کنند.

نگارنده مقاله در ادامه مدعی شد: پیش‌بینی می‌کنم دست‌کم تا 10 سال آینده ایران به متحد آمریکا تبدیل شود و در جنگ‌های منطقه‌ای از مشارکت و کمک آمریکا بهره ببرد. انگلیس و آلمان نازی تا پیش از وقوع جنگ جهانی دوم دوستان نزدیکی بودند؛ اما در جریان جنگ به دشمنان خونین یکدیگر تبدیل شدند.

هنگام وقوع بحران و جنگ‌های منطقه‌ای، معادلات قدیمی برهم می‌خورد، دوستان به دشمنان و حتی دشمنان قدیم به دوستان جدید تبدیل می‌شوند. عربستان و اسرائیل در یک مورد با یکدیگر تشابه دارند: هر دو ایران را دشمن خود می‌دانند. همین وجه اشتراک موجب نزدیکی تل‌آویو و ریاض می‌شود. این دو قدرت ایران را برای موجودیت خود خطرناک می‌دانند و دست‌کم در شرایط کنونی با یکدیگر علیه یک دشمن مشترک متحد شده‌اند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار