امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160432
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 255
به گزارش پیروان مــوعــود، عادل الجبیر روز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فیلیپ هاموند در جده مدعی شد که ایران با حمایت از تروریسم و شبه نظامیان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، عادل الجبیر روز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فیلیپ هاموند در جده مدعی شد که ایران با حمایت از تروریسم و شبه نظامیان عراق و سوریه باعث انزوای خود شده و باید این سیاست را تغییر دهد.

وی در ادامه ادعاهای خود، بدون اشاره به حمایت‌های عربستان از گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق همچون داعش افزود: اعزام شبه نظامیان شیعه به عراق توسط ایران اقدامی غیرقابل قبول است و ایران مسبب فتنه مذهبی در عراق است.

وزیر خارجه عربستان خاطرنشان کرد: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران در انگلیس هستند و تجهیزات دفاعی خود را از این کشور خریداری می‌کنند.

الجبیر افزود: احیای موضوع صلح فلسطین نیز در این دیدار مطرح شده و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) و انگلیس در پرونده‌های مختلف از جمله مسایل مربوط به سوریه، یمن، عراق و لیبی، دیدگاه‌های مشترکی با یکدیگر دارند.

وی همچنین گفت: آخرین دستاوردهای قضیه یمن و اقدامات دولت کویت در حل بحران این کشور و نیز بازسازی یمن که انگلیس برای مشارکت با کشورهای عضو شورای همکاری در این موضوع اعلام آمادگی کرده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.

فیلیپ هاموند نیز در این کنفرانس خبری گفت: چشم‌انداز کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و انگلیس، تأکید بر شکوفایی ملت‌های منطقه است و دو طرف در بسیاری از مسایل منطقه‌ای دیدگاه‌های یکسان دارند.

وی همچنین از حمایت لندن از برنامه تحول اقتصادی در سعودی خبر داد.

وزیر خارجه انگلیس همچنین درباره آزمایش‌های موشکی ایران مدعی شد: لندن از آزمایش‌های موشکی ایران چشم‌پوشی نخواهد کرد.

عادل الجبیر پس از عهده‌دار شدن پست وزیر خارجه عربستان همواره بر حمایت‌های سعودی از تروریست‌های منطقه سرپوش گذاشته و همیشه نام ایران را به جای عربستان در این زمینه تکرار می‌کند.

منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار