امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160447
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 278
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه گفت: ما باید اولاد و تبار خود را چند ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه گفت: ما باید اولاد و تبار خود را چند برابر کنیم. برخی درباره ی برنامه‌ریزی جمعیت و کنترل آن صحبت می کنند. هیچ خانواده مسلمانی نمی تواند چنین رویکردی داشته باشد.
اردوغان در این سخنرانی که در یک بنیاد آموزشی در شهر استانبول انجام شده و به طور زنده از تلویزیون پخش شد گفت: هیچ کس نمی‌تواند در کار خداوند مداخله کند. در این جا اولین وظیفه بر دوش مادران است.
به گفته اردوغان، مسئله کنترل موالید و تنظیم خانواده برخلاف سنت های مسلمانان است. وی تاکید کرد: ما باید هرآنچه که خدایمان گفته، هر آنچه که پیامبر عزیزمان گفته از آن پیروی کنیم.
این اظهارات اردوغان در حالی مطرح شده که وی پیش از این در برخی اظهارات علنی خود باعث اختلاف و مناقشه شد؛ به عنوان مثال او با گفتن اینکه زنان با مردان برابر نیستند و یا اینکه هر زنی باید دست کم سه بچه به دنیا آورد ،خشم برخی گروه های حامی زنان را در ترکیه برانگیخت.
رییس جمهور ترکیه همچنین تلاش هایی را برای غیر قانونی کردن سقط جنین انجام داده است.

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها