امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160475
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: 265
به گزارش  پیروان مــوعــود، «مولانا سمیع‌الحق» معروف به پدر معنوی طالبان و رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان اعلام کرد پس از ...


به گزارش  پیروان مــوعــود، «مولانا سمیع‌الحق» معروف به پدر معنوی طالبان و رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان اعلام کرد پس از انتخاب «ملا هیبت‌الله» به عنوان رهبر جدید طالبان، وضعیت امنیتی در افغانستان بدتر خواهد شد.

وی افزود:  آن دسته از کسانی که گمان می‌کنند هیبت‌الله سخنران صرف است بزودی شاهد مهارت او به عنوان فرمانده نظامی خواهند بود.

رهبر حزب جمعیت علمای اسلام ضمن محکوم کردن عملیات پهپادی آمریکا اظهارداشت که آمریکا مسئول این افزایش خشونت است.

سمیع الحق ادامه داد: کشتن ملامنصور به اتحاد طالبان کمک خواهد کرد زیرا همه درک خواهند کرد که مذاکره صلح با آمریکا بی‌فایده است.

وی از نیروهای آمریکایی خواست تا این منطقه را ترک کنند.

رهبر حزب جمعیت علمای اسلام، شاخه سمیع‌الحق و مدیر مدرسه «دارالعلوم حقانیه» در ایالت پشتون‌نشین «خیبرپختونخوا» پاکستان همراه با سایر علمای این مدرسه با «ملا اختر منصور» رهبر جدید طالبان افغانستان بیعت کرده بود.

وی در آن زمان اعلام کرد که علما و جهادی‌های پاکستان و افغانستان باید اختلافات و ملاحظات خود را کنار بگذارند زیرا زمان آن فرا رسیده که منطقه امن شود.

هفته گذشته ملامنصور توسط هواپیمای بدون سرنشین آمریکا  در خاک پاکستان کشته شد.

طالبان افغانستان ملاهیبت‌الله را به عنوان جانشین وی و «سراج‌الدین حقانی» و «ملا یعقوب» پسر ملاعمر را به عنوان معاونان وی معرفی کردند.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار