امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160485
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 316
به گزارش پیروان موعود، در حالی که چند ماه تا فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان باقی مانده است، ستاد اربعین حسینی در ستاد بازسازی عتبات عالیات ...

به گزارش پیروان موعود، در حالی که چند ماه تا فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان باقی مانده است، ستاد اربعین حسینی در ستاد بازسازی عتبات عالیات تشکیل و نخستین جلسه این ستاد نیز با حضور معاونان و مدیران برگزار شد.

مسعود شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در این جلسه با تاکید بر لزوم ارتقاء سطح خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: امسال نیز همچون سال گذشته مسئولیت کمیته جذب و مشارکت‌های مردمی و اسکان و پذیرایی به ستاد بازسازی عتبات عالیات واگذار شده است.

وی استان محوری (تقسیم امور بین ستادهای استانی)، قرارگاه محوری (هماهنگی امور با قرارگاه‌های ستاد در عراق) و ارائه خدمات به زائران به بهترین شکل را مبنای برنامه‌ریزی و کارهای ستاد اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات برشمرد.

در این جلسه مقرر شد تا دستورالعمل‌های مربوط به هر یک از وظایف محوله و برنامه‌های معاونت‌ها و ستادهای استانی و ستادهای بازسازی عتبات در عراق، طی جلسات متعدد و با همفکری مسئولان ستادها تدوین و ابلاغ شود.

در ابتدای این جلسه نیز گزارشی از عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات در برپایی هرچه باشکوه‌تر کنگره عظیم اربعین حسینی در سال گذشته ارائه شد.

بر اساس این گزارش، در مراسم اربعین حسینی سال گذشته بیش از دو میلیون نفر از هموطنان عزیز در مقطع زمانی 15 روزه وارد عراق و از آن خارج شدند که این حجم تردد، اسکان و پذیرایی در دنیا بی‌‌سابقه بود. ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز به‌عنوان مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین، 144 تفاهم‌نامه همکاری با هیئات، نهادهای مردمی و دولتی برای برپایی موکب و ارائه خدمات اسکان و پذیرایی امضا کرد.

در اربعین سال گذشته با سازماندهی ستاد بازسازی عتبات عالیات، 4هزار نیروی متبرع جهت خدمت به زائران اربعین اعزام شدند.همچنین این ستاد با بسیج تمامی امکانات، روزانه برای بیش از 250هزار نفر در شهرهای نجف و کربلا و مسیر پیاده روی امکان اسکان فراهم کرد.افزون بر این ستاد بازسازی عتبات در شهرهای کاظمین و سامرا نیز با طبخ و توزیع غذا از زائران پذیرایی کرد.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها