امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160503
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 294
به گزارش «شيعه نيوز»، مرحوم آیت الله بهجت می فرمود: تازه هنوز علی(علیه السلام) را معرفی نکرد. با این که این همه بیانات در این حدیث و ...

به گزارش «شيعه نيوز»، مرحوم آیت الله بهجت می فرمود: تازه هنوز علی(علیه السلام) را معرفی نکرد. با این که این همه بیانات در این حدیث و احادیث دیگری فرموده است. فضایل علی(علیه السلام) گفتنی نیست، حق است اما گفتنی نیست! زیرا ما ضعیفُ العقل و الایمان هستیم و ظرفیت نداریم.

مرحوم آیت الله بهجت می فرمود: در حدیثی، پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله) فرمود: «یا علی، اگر بیم آن را نداشتم که مسلمانان درباره تو آن کنند که مسیحی‌ها درباره حضرت عیسی(علیه السلام) نمودند، درباره تو چیزی می‌گفتم که به هر کجا گذر کنی از خاک کف پایت تبرک جویند.»

تازه هنوز علی(علیه السلام) را معرفی نکرد. با این که این همه بیانات در این حدیث و احادیث دیگری فرموده است. فضایل علی(علیه السلام) گفتنی نیست، حق است اما گفتنی نیست! زیرا ما ضعیفُ العقل و الایمان هستیم و ظرفیت نداریم. اگر بیان می‌کرد، بسیاری از مردم کافر می‌شدند و عده‌ای معدود ایمان می‌آوردند، هم چنان که درباره حضرت عیسی مسیح(علیه السلام) چنین اتفاق افتاد.

کتاب در محضر آیت ا.... بهجت – ص 75


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها