امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160505
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 536
به گزارش «شيعه نيوز»، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه نشست خود با اصحاب رسانه به پلیس علمی کشور اشاره و اظهار ...

به گزارش «شيعه نيوز»، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه نشست خود با اصحاب رسانه به پلیس علمی کشور اشاره و اظهار داشت:‌ در سال‌های گذشته مجموعه‌ای در تشخیص هویت که پلیس علمی کشور محسوب می‌شود آغاز به کار کرد که این پلیس با امکانات و تجهیزات به روز دنیا و ارتباط با پلیس اینترپل از جمله مجموعه‌های علمی ـ پلیسی صاحب نام و صاحب سبک شناخته می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی ناجا به بیان قابلیت‌های پلیس کشور پرداخت و تصریح کرد: این پلیس علمی بر اساس تکنولوژی روز و با دانش علمی خود موفق به افزایش کشفیات علمی در حوزه جرم شده و بیش از 100درصد افزایش کشفیات علمی را در سال 94 نسبت به 93 دارا بوده‌ایم.

وی افزود:‌ تشخیص هویت و شناسایی جانباختگان در فاجعه منا شناسایی اجساد در حوادثی انفجار، سقوط هواپیما و ... از جمله عملکرد مثبت این پلیس بوده است.

این مقام ارشد آگاهی ناجا به راه‌اندازی آزمایشگاه عدله الکترونیکی جرایم اشاره و بیان داشت: با توجه به قانون جدید و اینکه بحث بانک ژنتیک به نیروی انتظامی واگذار شده و ما درصدد تکمیل آن هستیم و با توجه به قیمت قابل توجه کیت‌ها، پلیس در این زمینه مشکل اعتبارات را دارد.

وی افزود: در خصوص راه‌اندازی بانک اطلاعات چهره نیز ناجا در حال فعالیت است و باید گفت پلیس علمی‌امان در خصوص شناسایی هویت 13 جسد مجهول‌الهویه سیل البرز و همچنین انفجار بازار طلا در روزهای پایانی سال 94، حضور فعال داشته است.

سردار مقیمی در پاسخ به سوال شلیک به یکی از مدیران سازمان بهره‌بردار مراتع و جنگل‌های تهران در روز گذشته، گفت: این فرد فوت نکرده و سوء قصدی در بین نبوده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا به آغاز فصل تابستان اشاره و تصریح کرد:‌ با توجه به پایان مدارس و تعطیلات دانش‌آموزان و حضور کودکان و نوجوانان در پارک‌ها و معابر لزوم توجه بیشتر خانواده‌ها به فرزندان بیش از پیش احساس می‌شود چرا که در این برهه زمانی ما با جرایم علیه کودکان سر و کار داریم و باید خانواده‌ها در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشند و فرزندان خود را با زیورآلات همراه نکنند چرا که مورد سرقت معتادان ولگرد قرار خواهند گرفت.

عالی‌‌ترین مقام آگاهی کشور در خصوص وقوع قتل‌های سریالی در سال گذشته، گفت:‌ الحمدلله قتل سریالی در سال گذشته نداشته‌ایم؛‌ البته یک مورد قتل پیرزن در یکی از استان‌ها داشته‌ایم که بعد از قتل دوم سریعاً قاتل دستگیر شد.

وی افزود: سرقت مسلحانه‌ای نیز در یکی از استان‌ها به وقوع پیوست که در کمتر از 24 ساعت عوامل آن دستگیر شدند که بعد از بازجویی مشخص شد که تصمیم داشتند سرقت‌های سریالی را رقم زنند.

سردار مقیمی تأکید کرد: همکاران جرایم جنایی ما در مرکزی به نام مرفوک به طور 24 ساعته اخبار را رصد کرده و جرم‌های مهمی که مشخص شده بلافاصله اطلاع‌رسانی دقیق صورت گرفته و پرونده بررسی و تحلیل می‌شود و اگر مورد جرم به دومی برسد حالت فوق‌العاده و آمادگی 100درصدی ایجاد می‌شود تا پرونده به سرانجام برسد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها