امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160513
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۱۲
تعداد بازدید: 263
به گزارش پیروان مــوعــود ، «محمد هاشم الکوزی» نماینده ولایت هلمند در سنای افغانستان اظهارداشت که وضعیت جنگ در این ولایت وخیم است و در ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، «محمد هاشم الکوزی» نماینده ولایت هلمند در سنای افغانستان اظهارداشت که وضعیت جنگ در این ولایت وخیم است و در صورت عدم اعزام نیروی کمکی و پشتیبانی هوایی، هلمند با خطر سقوط روبرو است.

وی افزود: گزارش مقام‌های محلی هلمند و مقامات وزارتخانه‌های کشور و دفاع افغانستان از وضعیت جنگ در این ولایت دروغ است.

نماینده ولایت هلمند در سنای افغانستان ادامه داد: هم‌اکنون جنگ شدیدی در حوزه چهارم امنیتی شهر «لشکرگاه» و برخی از شهرستان‌های این ولایت جریان دارد، این در حالی است که مقامات امنیتی می‌گویند که هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است.

وی از نمایندگان سنای افغانستان خواست تا به مقامات امنیتی برای اعزام نیروی کمکی فشار آورند.

همچنین جمهور نیوز به نقل از «فرهاد سخی» معاون اول سنای افغانستان نوشته است که مشکلات هلمند وسایر ولایت‌ها به دلیل انتصاب‌های نادرست ریاست جمهوری در راس نهادهای امنیتی است.

سخی از حکومت وحدت ملی خواست که در انتصاب‌های مقام‌های امنیتی برخورد سلیقه‌ای را کنار بگذارند و افراد مجرب و شایسته را در راس نهادهای ملی و محلی امنیتی کشور بگمارد تا وضعیت کنترل شود.

پس از حمله گسترده طالبان به برخی از مناطق ولایت هلمند، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که درگیری نیروهای امنیتی با طالبان در ولایت هلمند ادامه دارد و تعدادی از نیروهای ویژه افغانستان نیز به این ولایت اعزام شده‌اند.

نیروهای ویژه آمریکا و انگلیس نیز ماهها پیش به این ولایت برای آموزش نیروهای امنیت ملی افغانستان اعزام شده بودند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، نیروهای ویژه خارجی نیز در جنگ با طالبان حضور مستقیم دارند.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها