امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160518
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۱۲
تعداد بازدید: 263
به گزارش پیروان مــوعــود، موسسه پولی عربستان سعودی می گوید، مجموع دارایی های خارجی این کشور با ۱.۱ درصد کاهش به ۵۷۲ میلیارد دلار رسیده است که این ...

به گزارش پیروان مــوعــود، موسسه پولی عربستان سعودی می گوید، مجموع دارایی های خارجی این کشور با ۱.۱ درصد کاهش به ۵۷۲ میلیارد دلار رسیده است که این میزان کمترین رقم طی چهار سال اخیر است.این رکود به دلیل قیمت نفت است که دولت را تحت فشار قرار داده تا نسبت به فروش سهام اقدام کرده و ذخایر ارزی خود را استفاده کند،با این حال عربستان هنوز بین کشورهای عربی بزرگترین دارایی خارجی را دارد.مجموع دارایی های خارجی این کشور از سال گذشته ۱۱۵ میلیارد دلار کاهش یافته است به طوری که بودجه امسال پادشاهی عربستان نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار با کسری مواجه شد.

بحران مالی عربستان سعودی را تحت فشار قرار داده تا آینده خود را فراتر از نفت ببیند.این برنامه ها شامل طراحی مالیات های جدید و برنامه برای عرضه اولیه عمومی با غول نفتی عربستان است .ولیعهد عربستان محمد بن سلمان برنامه ای برای تغییر در ۲۵ آوریل طراحی کرده که چشم انداز ۲۰۳۰ لقب گرفته است.

قیمت نفت برنت برای سومین روز پیاپی دیروز با کاهش ۰.۵ درصدی به ۴۹.۰۷ دلار در هر بشکه به وقت دوبی رسید. سقوطی که نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد گزارش شده است.نفت دو سال گذشته بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه به فروش می رسید.

فشار بر روی ذخایر ارزی با حدس و گمان درباره برابری دلار در مقابل ریال ادامه دارد. احمد الخلیفه رییس جدید بانک مرکزی عربستان می گوید:« عربستان سعودی برنامه ای برای تغییر سیاست های نرخ بهره ندارد.»

سرعت برداشت پول به صورت خودکار در عربستان ۳ درصد کمتر از ماه مارس گزارش شده که شبیه شرایط سال قبل است .این نشان از کاهش بودجه به دلیل کاهش قیمت نفت دارد .

منبع: خبرانلاین

 

آخرین اخبار
پربازدید ها