امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16052
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نطق ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نطق میان‌دستور خود ضمن تقدیر و تشکر از ملت ایران برای خلق حماسه سیاسی اظهار داشت: گرچه برنده واقعی در انتخابات 92 نظام و مردم هستند اما لازم می‌دانم که انتخاب آقای روحانی را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم تبریک بگویم.

وی افزود: درصد بالای مشارکت مردم در انتخابات و رکورد‌شکنی کشورمان در میزان مشارکت نسبت به کشورهای مدعی دموکراسی اثرات و برکات خود را نشان داد که امروز سبب عذرخواهی بسیاری از دیپلمات‌های غربی شد که در گذشته در بسیاری از آنان تناقض رفتاری و ادعاهای توخالی دیده می‌شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس در ادامه سخنان خود از مقام معظم رهبری به خاطر دوراندیشی و بستر‌سازی برای مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا تشکر کرد.

قادری رای دادن مردم به حجت‌الاسلام حسن روحانی را اقبال آنان به اعتدال و میانه‌روی دانست و تاکید کرد: رای به آقای روحانی نه بزرگی به افراط و تفریط در همه جناح‌ها بود.

وی به برخی امضاها در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: در جریان تبلیغات انتخابات سخن از تهیه امضا توسط نمایندگان مجلس برای کاندیدای رقابت‌های ریاست جمهوری شد به گونه‌ای که اگر این امضاها را جمع می‌زدیم بیشتر از تعداد نمایندگان بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: تحقیقاتی که بنده صورت داده‌ام، نشان از این دارد که این ادعاهای امضای نمایندگان برای حمایت از کاندیدای ریاست جمهوری غیرواقع است و بیشتر این اتهام متوجه افرادی است که این امضاها را به صورت غیرواقعی اعلام کرده‌اند.

قادری به رایزنی‌های دولت جدید با مجلس نیز اشاره کرد و گفت: این روزها بازار رایزنی و مذاکره پر رونق است گرچه بخشی از این رایزنی‌ها منطقی به نظر می‌رسد اما خروج از خط اعتدال منجر به خدشه دار شدن جایگاه مجلس خواهد شد بنابراین به نمایندگان توصیه می‌کنم که به گونه‌ای رفتار نکنند که تقدس و شان نمایندگی مجلس زیر سوال برود.

وی ادامه داد: درست است که نمایندگان نسبت به حوزه‌های انتخابی خود دغدغه دارند و این رایزنی‌ها به این دلیل است اما برطرف کردن این دغدغه‌ها با اقتدار و شان نمایندگی محفوظ خواهد ماند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تکاپوی دولت جدید برای چینش کابینه‌ خود اشاره کرد و خطاب به مشاوران رئیس‌جمهور منتخب ملت گفت: مشاوران آقای روحانی توجه داشته باشند که در معرفی افراد به رئیس‌جمهور منتخب ملاک‌ها، معیارها و میثاق‌های مطرح شده توسط آقای روحانی توجه کنند چرا که در غیر این صورت ممکن است همکاری مناسبی بین مجلس و دولت شکل نگیرد که این به نفع کشور و نظام نیست.

قادری در ادامه سخنان خود به ضرورت پایبندی به شعارها و عملکرد رئیس‌جمهور منتخب نیز اشاره و تصریح کرد: همانگونه که بسیاری از دوستان ما در انتخابات 84 و 88 به آقای احمدی‌نژاد رای دادند اما وقتی که مشاهده کردند عملکرد آقای رئیس‌جمهور خلاف ادعاها و انتظارات است به صورت جدی به صف منتقدان ایشان پیوستند.

وی خطاب به حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور منتخب تاکید کرد: اگر آقای روحانی در آینده عملکرد قابل دفاعی داشته باشد نمایندگان دفاع اما اگر برعکس، عملکردی غیرقابل قبول و دفاع داشته باشد انتظار مردم از نمایندگان چیزی جز عمل به وظایف نمایندگی خود نیست.

نماینده مردم شیراز در مجلس در مورد بهبود‌های اقتصادی طی چند روز اخیر نیز گفت: بهبود شاخص‌های اقتصادی نشان از انتظارات مثبت جامعه از تحولات انجام شده دارد بنابراین برای بهبود شاخصه‌ها باید اقدام لازم انجام شود تا دوباره شاهد شکل‌گیری انتظارات منفی نشویم چراکه اگر به انتظارات مثبت پاسخی داده نشود تبعات حاصل از آن سرخوردگی سنگین‌تر جامعه خواهد بود.

قادری با بیان اینکه استان فارس با همه توانمندی‌ها همچنان استانی محروم است، گفت: توسعه خطوط ریلی کریدور تجاری شمال - جنوب شبکه آبرسانی و توسعه سدها از مطالبات این استان است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار