امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16054
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه پارلمان) دو فوریت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه پارلمان) دو فوریت طرح اصلاح تبصره دو ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را مورد بحث و بررسی قرار دادند و با 122 رای موافق،32 رای مخالف و 17 رای ممتنع از 204 نماینده حاضر در جلسه، به تصویب نرساندند.

وکلای ملت سپس یک فوریت طرح مذکور را با 134 رای موافق 17 رای مخالف و 9 رای ممتنع از 204 نماینده حاضر در جلسه، مصوب کردند.

در مقدمه توجیهی این طرح آمده است: تا سال 1372 آن دسته از ایثارگران و رزمندگانی که کارمند دستگاه‌های دولتی و یا کادر نیروهای مصلح بودند و همچنین آن دسته از رزمندگان بسیجی و نیروهای وظیفه در صورتی که در همکاری با نیروهای مسلح به فیض شهادت نائل شده و یا جانباز می‌شدند، بازنشسته تلقی شده و حقوق بازنشستگی و یا وظیفه ایشان با رعایت ماده 157 قانون ارتش و مواد همانند، در قانون سایر نیروها به صورت همتراز با پرسنل کادر یک درجه بالاتر محاسبه و پرداخت می‌شد.

در ادامه مقدمه توضیحی این طرح که به امضای 102 نفر از نمایندگان رسیده مندرج است: با توجه به رشد حقوق سایر کارکنان دولت و ایجاد تفاوت بین حقوق افراد شاغل با کارکنان بازنشسته و به منظور پاسخگویی به مراجعات و اعتراضات اقشار مختلف ایثارگر در سال 72 قانونگذار با تصویب ماده واحده‌ای، تحت عنوان "قانون حالت اشتغال" وضعیت بازنشستگی را ملغی و ایشان را در حکم شاغل تلقی کرده و اعلام داشت همانند مستخدمین شاغل با دو گروه بالاتر توسط دستگاه‌های ذیربط با آنان رفتار شده و براساس مقررات استخدامی مربوط به سنوات مقرر بازنشسته شده و پس از آن از حقوق بازنشستگی یا مستمره مربوطه بهره مند خواهند شد.

در صورت تصویب نهایی طرح مذکور حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان از کار افتاده کلی موضوع مواد 38 و 39 این قانون در صورت اشتغال در دستگاه‌های موضوع بند الف ماده 2 این قانون قطع نمی‌گردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها