امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160548
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 255
به گزارش «پیروان مــوعــود»، چندی پیش بود که برخی اعتراضات به خاطر حضور سردار سلیمانی در عراق به خاطر عملیات آزاد سازی فلوجه از سوی چند ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، چندی پیش بود که برخی اعتراضات به خاطر حضور سردار سلیمانی در عراق به خاطر عملیات آزاد سازی فلوجه از سوی چند نماینده پارلمان این کشور شکل گرفت که از سوی دولت عراق به آن پاسخ داده شد.

حضور سردار سلیمانی با دعوت و درخواست دولت عراق انجام شده بود، و تا زمانیکه دولت عراق درخواست کمک داشته باشد، کمک های مستشاری ایران هم ادامه خواهد داشت.

مقامات عراقی بارها گفته اند که اگر کمک های ایران نبود بغداد سقوط می کرد و به دست تروریست های تکفیری داعش می افتاد. حتی اعلام کردند که حمایت ایران باعث شده است تا عتبات عالیات در عراق امنیت بیشتری داشته باشد.

مقامات ارشد کشورمان بارها هشدار داده اند که عتبات عالیات در عراق خط قرمز است و اگر از سوی تروریست ها تعرضی به آنها شود، پاسخ سختی به تروریست ها داده خواهد شد.

نقش ایران در مبارزه با تروریست ها در منطقه را نمی توان کتمان کرد، بسیاری از سران کشورهای منطقه حامی آنها هستند در حالی که ایران در کنار ملت و دولت سوریه و عراق ایستاده است.
شکست های سنگینی که تروریست های تکفیری در این دو کشور متحمل شده اند، حاصل مشارکت ایران، نیروهای مردمی و دولتی این دو کشور است.

و اکنون که این پیروزی ها به دست آمده، سران مرتجع عربی و آمریکا نگران آن هستند چرا که تروریسم ستیزی ایران به جهان ثابت شده اما در مقابل تروریسم پروری آمریکا و آل سعود هم بر همگان اثبات گشته است.

سردار اسدی مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره یکی از روزهایی که سردار سلیمانی به بغداد رفته بود، گفت: «آن روز چهارشنبه ای که داعش داشت به بغداد نزدیک می شد اگر این سرباز ولایت برادر عزیزم آقای حاج قاسم سلیمانی به بغداد نمی رفت به گفته نظامیان، سیاسیون، روحانیون و همه اقشار حکومت عراق، نه تنها بغداد که نجف و کربلا هم از دست می رفت و اینکه مقام معظم رهبری این دفاع را، دفاع از حرم اهل بیت (س) می دانند به این منظور است.»

آمریکا که خود با ادعای مبارزه با تروریسم حملاتی را علیه مواضع آنها در عراق انجام می دهد و در بسیاری مواقع مناطق مسکونی را بمباران می کند، نسبت به حضور مستشاری ایران در عراق معترض است. در حالی که این حضور با درخواست دولت عراق انجام شده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز سه شنبه با اشاره به این که کشورهای همسایه عراق به دلیل منافع خودشان تحولات عراق را دنبال می‌کنند، بر استقلال عراق و حاکمیت آن کشور تاکید کرد و گفت هر گونه دخالتی در امور عراق ضمن آن که باید با مجوز و با هماهنگی بغداد باشد، نباید وضعیت در آن کشور را از آنچه هست دشوارتر کند.

جان کربی در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به پرسشی درباره حضور نظامیان ایران در عراق و حمایت از شبه نظامیان شیعه در جنگ علیه داعش گفت: واضح است که همسایه‌های عراق منافع خود را در تحولات جاری آن کشور دنبال می‌کنند، اما این حضور باید با همکاری، با هماهنگی و مشورت و مشخصا با کسب اجازه از دولت عراق باشد.

جان کربی در ادامه گفت، بطور مشخص در ارتباط با حضور ایران، علاوه بر این که باید با مجوز دولت حیدر عبادی نخست وزیر آن کشور و در هماهنگی با آن باشد، همواره گفته‌ایم که نمی‌خواهیم هیچ کشوری، حتی نزدیکترین همسایه‌های عراق، با دخالت در امور آن کشور موجب دامن زدن به تنش‌های بیشتر شده و وضعیت را دشوارتر از آنچه هست کنند.

ابراز نگرانی آمریکا و کشورهای همپیمان او در منطقه از حضور ایران در عراق نه برای وخیم تر شدن اوضاع بلکه برای این است که تروریست های تحت حمایت آنها متحمل شکست های سنگینی شده اند. از دست دادن فلوجه برای تروریست های داعش و حامیان آنها بسیار گران تمام خواهد شد.پس از آن نوبت به موصل می رسد.

هفته گذشته انتشار یک عکس از دیدارسردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از مناطق اطراف فلوجه واکنش هایی در پی داشت که این واکنش ها ماهیت پشت پرده بسیاری را در خارج و داخل آشکار ساخت.

این خبر و عکس باعث شد حامیان اصلی تروریست ها در داخل عراق خود را نشان دهند ضمن این که مقامات کشورهای عربی منطقه از جمله آل سعود با واکنش نسبت به آن به دخالت در امور داخلی عراق پرداخته و برای مقامات این کشور تعیین تکلیف کردند.

سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، روز سه شنبه در نشستی مشورتی که در جده برگزار شد، تحولات خاورمیانه و آنچه «تهدیدات ایران» می نامند بررسی کردند.

نتیجه این نشست هم طبق معمول موضع گیری علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است. آنها بار دیگر ایران را متهم به دخالت در امور کشورهای منطقه کردند.

کشورهایی که آنها ادعا می کنند ایران مداخله دارد، عراق، سوریه، بحرین و یمن است. این کشورها اکنون با دخالت مستقیم عربستان مواجه هستند، نیروهای ارتش سعودی به یمن حمله کرده اند و یگان هایی از آنها در بحرین حضور دارند تا مردم این کشور را سرکوب کنند.

سوریه و عراق هم با دخالت های مستقیم و آشکار آنها روبرو است. اما تنها برای آنها انتشار یک عکس از سردار رشید سپاه اسلام کافی است تا برآشفته شوند.

آشفتگی سران عرب مرتجع از شکست های بزرگی است که در آینده نزدیک به وقوع خواهد پیوست.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها