امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160561
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۵۳
تعداد بازدید: 308
به گزارش پیروان مــوعــود، در بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است که مسعود بارزانی، رئیس این اقلیم از هیات ائتلاف مخالفان سوریه به ریاست أنس ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است که مسعود بارزانی، رئیس این اقلیم از هیات ائتلاف مخالفان سوریه به ریاست أنس العبده در اربیل استقبال و با آن‌ها درباره بحران سوریه، مذاکرات ژنو و روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار العبده از حمایت بارزانی و مردم اقلیم کردستان از آوارگان سوری قدردانی و تأکید کرد که مردم سوریه نقش بارزانی را در معادلات سیاسی، مقابله با تروریست‌ها و حمایت از مردم سوریه عالی ارزیابی می‌کنند.

العبده گزارشی از اوضاع و آخرین تحولات میدانی و سیاسی سوریه، آتش‌بس، مذاکرات ژنو و موضع کشورهای منطقه ارائه و بارزانی را در جریان موضع ائتلاف مخالفان سوریه نسبت به مساله عادلانه مردم کردستان در سوریه گذاشت.

العبده به نقش مهم و استراتژیک اقلیم کردستان در حل بحران سوریه و حمایت از مردم این کشور اشاره و تأکید کرد که اقلیم کردستان الگو و تجربه خوبی از مبارزه، پایداری و همزیستی مشترک است.

بارزانی نیز از اوضاع وخیم انسانی در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت: من امیدوارم این فاجعه هرچه سریع‌تر پایان یابد و مردم سوریه بتوانند در صلح و امنیت زندگی کنند.

بارزانی تأکید کرد: بی‌ثباتی و جنگ در سوریه بر اقلیم کردستان و تمامی عراق تأثیر می‌گذارد برای همین ما از نزدیک تحولات در سوریه را پیگیری می‌کنیم.

وی از آمادگی این اقلیم برای ایفای نقش مثبت در حل مشکلات و پایان دادن به رنج مردم سوریه خبر داد.

منبع: ایسنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها