امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160571
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۹
تعداد بازدید: 252
به گزارش پیروان مــوعــود، نیروهای ارتش سوریه شب گذشته در مناطقی از استان دمشق و قنیطره شدیدا با عناصر تروریستی درگیر شدند. گروه‌های مسلح در ...

به گزارش پیروان مــوعــود، نیروهای ارتش سوریه شب گذشته در مناطقی از استان دمشق و قنیطره شدیدا با عناصر تروریستی درگیر شدند.

گروه‌های مسلح در جنوب استان دمشق که این روزها رویای شکست محاصره خود در جنوب غرب استان را در سر دارند شب گذشته با صدها تن از عناصر خود و تجهیزات رژیم صهیونیستی از ارتفاعات «مروان» به مواضع ارتش سوریه در منطقه «المقروصه» و ارتفاع راهبردی «الشحم» حمله کردند.

ارتفاعات مروان در نزدیکی مرز القنیطره واقع شده است.

از سوی دیگر، تروریست‌ها از محور های شرقی و شمالی مواضع نیروهای سوری را در شهرک «حرفا» واقع در شمال قنیطره هدف قرار دادند.

عناصر تروریستی در گام نخست موفق شدند مناطقی را در حومه جنوب غرب استان دمشق اشغال کنند اما در ادامه ارتش سوریه، نیروهای هنگ جولان و نیروهای دفاع ملی توانستند با حضور به موقع در خط مقدم درگیری، پیشروی تروریست‌ها را متوقف کرده و وضعیت آنان را از حالت هجومی به دفاعی تغییر دهند.

درگیری‌ها در محور نخست نزدیک به 4 ساعت ادامه پیدا کرد و در نهایت نیروهای سوری موفق شدند با تحمیل تلفات جانی به تروریست‌ها، آنان را به عقب برانند.

بنا بر این گزارش، در جبهه دوم نیز ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی با پشتیبانی آتش توپخانه، تروریست‌ها را مجبور به عقب نشینی کردند.

تروریست‌ها در عملیات شب گذشته قصد داشتند علاوه بر شکست محاصره شهرک اشغال شده «خان الشیخ» با تأمین امنیت مسیرهای ارتباطی  از مناطق مرزی استان قنیطره به سوی ارتفاع «الحمر» و  شهرک «بیت جن» و مزارع اطراف آن پیشروی کنند.

رژیم صهیونیستی با فراهم کردن امکانات مختلف برای گروه‌های تروریستی تلاش می‌کند مسیر انتقال آنان از جولان اشغالی به سوی شهرک های بیت جن و «جباتا الخشب» برای حمله به مواضع نیروهای سوری در استان قنیطره آسان تر شود.

منبع: فارس

 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها