امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160572
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۹
تعداد بازدید: 269
به گزارش پیروان مــوعــود، به دنبال موافقت دولت سوریه با ورود کاروان‌های حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به چند منطقه، شورای امنیت سازمان ...


به گزارش پیروان مــوعــود، به دنبال موافقت دولت سوریه با ورود کاروان‌های حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به چند منطقه، شورای امنیت سازمان ملل، فردا نشست فوق العاده‌ای را برای بررسی پرتاب کمک‌ها از آسمان به مناطق محاصره شده سوریه تشکیل می‌دهد.

«ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خاطرنشان کرد، ورود کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به مناطق محاصره شده سوریه «گامی سازنده ارزیابی می‌شود که در شرایط کنونی مستلزم متوقف کردن طرح پرتاب کمک‌ها از آسمان به مناطق محاصره شده در سوریه است.»

این در حالی است که نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل نظری مخالف با همتای روسی خود دارد. این مقام انگلیسی درخواست کرده است، شورای امنیت در نشست فوق‌العاده روز جمعه درخصوص فرصت‌های ورود کاروان‌های کمک‌های بشر دوستانه به شهرهای تحت محاصره و همچنین صدور مجوز پرتاب کمک‌ها از آسمان رایزنی کند.

درحالی که گروه بین‌المللی حمایت سوریه (به ریاست آمریکا و روسیه)، روز اول ژوئن را آخرین ضرب‌الاجل توزیع تدارکات فوری انساندوستانه اعلام کرده بود، روز چهارشنبه فقط مقدار کمی کمک تحویل داده شد و یک کاروان کمک‌های بشر دوستانه که وارد «داریا» در نزدیکی دمشق شد، حاوی آذوقه نبود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که یک آتش‌بس موقتی 48 ساعته در داریا به اجرا درآمده است تا امکان توزیع کمک‌ها فراهم شود.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها