امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160594
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 242
به گزارش «پیروان موعود»، کارشناسان و پژوهشگران بخش نفت از تسلط داعش بر ۸۰ درصد چاه های نفت در سوریه خبر داده و بر ضرورت خشکاندن منابع ...

به گزارش «پیروان موعود»، کارشناسان و پژوهشگران بخش نفت از تسلط داعش بر ۸۰ درصد چاه های نفت در سوریه خبر داده و بر ضرورت خشکاندن منابع مالی این گروهک تروریستی از طریق هدف گرفتن پالایشگاه های موقت تحت کنترل آن، پیگرد قاچاقچیان و واسطه های همکار در فروش نفت و همچنین کنترل مرزها تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، کارشناسان و پژوهشگران نفت در نشستی که روز چهارشنبه و در آخرین روز یازدهمین کنفرانس غنی سازی آینده اقتصادی خاور میانه در شهر دوحه، پایتخت قطر برگزار شد، به بررسی درآمدهای نفتی داعش پرداخته و اعلام کردند که این گروهک تروریستی بیشتر پول های به دست آمده از قاچاق نفت را صرف پرداخت حقوق عناصر مسلح و قراردادهای خرید اسلحه می کند.

در همین راستا نیز، «رامی شراک»، نماینده انجمن اقتصاد سوریه با نشان دادن برخی نقشه ها و آمار مربوط به چاه های نفت در این کشور، تاکید کرد که هم اکنون ۸۰ درصد از چاه های نفت سوریه در اشغال داعش، ۱۲ درصد در کنترل کردها و تنها هشت درصد باقی مانده در اختیار نظام حاکم در این کشور می باشد.

به گفته این کارشناس نفت سوری، داعش نفت استخراجی خود را به میزان ۷۵ درصد ارزان تر از قیمت جهانی به فروش می رساند و به دلیل ابتدایی بودن عملیات استخراج و پالایش نیز نزدیبیش از ۲۰ درصد نفت در اشغال این گروهک تروریستی به هدر می رود.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها