امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160605
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 214
به گزارش پیروان مــوعــود،«احمد حاج علی» کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی سوری  گفت: ممکن است آمریکا در سوریه به دنبال تاسیس یک پایگاه ...

به گزارش پیروان مــوعــود،«احمد حاج علی» کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی سوری  گفت: ممکن است آمریکا در سوریه به دنبال تاسیس یک پایگاه در شمال این کشور باشد و همچنین ممکن است که داعش شهر رقه را به آمریکا تحویل دهد، زیرا داعش یک سازمان سیاسی آمریکایی الاصل است.

وی افزود: در پس سیاستهای آمریکا همیشه شبهات و اهداف و نتایجی بدتر نهفته است و ما این موضوع را در شیوه دخالت آمریکا در سوریه ملاحظه کردیم. آمریکا نمی خواهد از تروریسم خلاص شود. اگر آمریکا نیتی صادقانه داست، برای رهایی از داعش، با دولت سوریه هماهنگ می شد.

حاج علی گفت آمریکا روی بحران سوریه سرمایه گذاری کرده است. هر چند عملیات آزادسازی رقه در ظاهر آزاد کردن این شهر از دست داعش است، اما این عملیات در حقیقت برای ایجاد شکاف و اختلافهای شدید بین مردم سوریه است که به فجایع زیادی خواهد انجامید و این موضوع نباید از دید اعراب و کردهای سوریه مخفی بماند.

وی اظهار داشت که آمریکا و ترکیه با هم توافق کرده اند تا از برادران کرد برای مقاصدی پلید سوء‌استفاده کنند. اما مردم سوریه با این امر مقابله می کنند و به لطف وحدت سوریه و مشارکت همه شهروندان این کشور، از دست داعش خلاص خواهیم شد.

این کارشناس در خصوص آینده روابط آمریکا با ترکیه از سویی و کردها از سوی دیگر و چگونگی هماهنگی بین این دو کشور با وجود دشمنی بین آن دو گفت: سیاستهای آمریکا اخلاقی نیست. از طرفی ادعا می کند با کسی دوست است و از طرف دیگر ادعا می کند که علیه آن است. این موضوع بستگی به میزان آگاهی برادران کرد یا ملت ترکیه دارد. باید این معماهایی که به نتایجی فاجعه بار خواهد انجامید.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار