امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16061
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیری کامکانی نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیری کامکانی نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) خود در صحن علنی مجلس، پیروزی ملت شریف ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب آقای روحانی را تبریک گفت.

وی افزود: حضور 98 درصدی مردم زرند کرمان  در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا را ارج می‌نهیم که به گفتمان اعتدال و تدبیر رای دادند و این فریاد ملت نشان‌دهنده این است که آنها خواستار اعتدال و میانه‌روی هستند که باید در هر سه قوه وجود داشته باشد تا در همه ابعاد زندگی مردم اثر بگذارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مردم یکپارچه خواستار اصلاح وضع موجود و رفتارهای تند افراطی امروز شده‌اند که این پیام مردم را باید همه دستگاه‌های سیاسی و همه تریبون‌ها و روزنامه‌ها و به خصوص آنهایی که از جیب بیت‌المال هزینه می‌کنند دریافت کنند.

امیری‌کامکانی گفت: این انتخابات در کمال آرامش برگزار شد و افزایش فهم و درک سیاسی مردم از شرایط موجود ستودنی است و درود و سلام خدا بر این مردم باد.

وی افزود: در اینجا باید از نقش مدبرانه مقام معظم رهبری سپاسگزاری نمود که با تاکیدات، دستورات و رهنمودهای خود و به ویژه در صبح روز رای‌گیری بیش از پیش در روند انتخابات تاثیرگذار باشد و این نقش قاطعانه باعث شد که هیچ کاندیدایی نتواند خود را به ایشان و نهادهای حکومتی نزدیکتر احساس کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: چه زیبا مردم، نمادهایی از مردم‌سالاری دینی را به نمایش گذاشتند. تحلیل نتیجه این انتخابات و خروجی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی دولت فعلی نشان می‌دهد که وقت این رسیده که ساز و کار دولت را باید به احزاب شناسنامه‌دار داد و کمک کنیم که احزاب فراگیر بر اساس قانون اساسی شکل بگیرد.

وی افزود: خروجی دیگر این انتخابات این بود که نشان داد هیچ تفکری از مردم نمی‌شود نادیده گرفت و حذف کرد و به قول بعضی ها بعضی از جریانات سیاسی را مرده تلقی کرد. آنها بیش از نیمی از این ملت بزرگ و متمدن هستند.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این مقطع خوب است که تحلیلی از وضعیت موجود و روند احراز صلاحیت‌ها و نوع برخورد مردم با آن و حضور حماسی مردم در انتخابات صورت بگیرد که تجربه خوبی برای آینده باشد. ولی بعضی همچنان بر طبل تفرقه می‌کوبند آنهایی که نان‌شان در حاشیه‌سازی است و حاضر نیستند که جامعه را آرام ببینند.

وی افزود: آیا حالا وقت آن نرسیده است که بیاییم و کمی منصفانه و با وجدان روشن مسائل را تحلیل کنیم؟ رویکرد مردم در این انتخابات بیانگر ارتقای سطح آگاهی سیاسی مردم است. موجی که از روستاهای کوچک به سمت شهرهای بزرگ سرازیر شد این فرضیه ساده‌انگارانه را که مردم را می شود در سطح پایین نگه داشت و با کمک مالی تحت تاثیر قرار داد را باطل کرد.

امیری‌کامکانی تاکید کرد: این انتخابات نشان داد که مردم با سلیقه‌های سیاسی مختلف مطالبات بزرگتری نسبت به مسائل کشور دارند و علاقمند آرامش و پایان دادن به کدورت‌ها و دشمنی‌ها هستند و شرایط نابسامان منطقه را به خوبی درک کرده‌اند.

وی افزود: مردم امروز نگران رفتارهای افراطی هستند که در برخی از مناطق با تحریک دشمنان به برادرکشی منجر شده است و مردم درک کرده‌اند که اگر رفتارهای افراطی به کینه‌ورزی‌ها و کینه‌ورزی‌ها به نفرت‌ها تبدیل شود حرکت‌هایی نهادینه می‌شود که باعث می‌شود  به راحتی و در ملأ عام سر افراد بریده می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد که این نسل‌کشی‌ها در سوریه و نقاط دیگر اولا هشداری است به همه ما که اجازه ندهیم که افراط‌گری در کشورمان نهادینه شود و ثانیا ملت ما را به این واقعیت رسانده که نعمت امنیت و آرامش مهمتر از هر چیزی است و مردم حاضر نیستند که این نعمت را با هیچ آب و نانی معاوضه کنند و اجازه نمی دهند که عده‌ای از نعمت امنیت را از ملت بگیرند.

وی تاکید کرد: این انتخابات فرصت مناسبی را برای مسئولین فراهم کرده که رویکرد جدیدی از تعامل بین قوا و نهادهای مختلف سیاسی فراهم شود و نشان داد که اگر قواعد بازی سیاسی رعایت شود می‌شود با حفظ خط مشی سیاسی خود برادرانه با یکدیگر رقابت کرد و پیش ‌رفت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه خودمحوری باعث برهم خوردن وحدت بین قوا می‌شود، گفت: امیدواریم که دولت جدید بر اساس قانون و برنامه‌های چشم‌انداز حرکت کند و جبران مافات نماید و به اقتصاد اولویت داده شود و دولت و مجلس با اتحاد، اقتصاد کشور را سامان بدهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها