امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160648
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 248
به گزارش «شيعه نيوز»، گروه‌های تروریستی در جنوب غربی استان حلب سوریه، که از روز گذشته حمله شدیدی به ارتش سوریه و متحدانش کردند، ...

به گزارش «شيعه نيوز»، گروه‌های تروریستی در جنوب غربی استان حلب سوریه، که از روز گذشته حمله شدیدی به ارتش سوریه و متحدانش کردند، امروز نیز درگیری‌ها را ادامه دادند.
«جبهة النصره»، «احرار الشام»، «فیلق الشام، «الحزب الاسلامی الترکستانی»، چهار گروه اصلی هستند که کاملا متحد حمله دیروز را آغاز کردند و موفق شدند پس از چند ساعت روستای معراته را در شمال خان طومان اشغال کنند.
این درگیری‌ها امروز نیز ادامه یافته و نبردی شدید در حومه خان طومان در جریان است.
در این درگیر‌ی از انواع سلاح‌ها استفاده میشود و ارتش سوریه نیز تاکنون در مقابل این حمله شدید ایستادگی کرده و موفق شد یکی از فرماندهان میدانی اصلی «احرار الشام» را از پای در آورد.
رسانه‌های وابسته به جبهة النصره دیروز ادعا کردند که پس از معراته، مستودعات الوقود (انبار سوخت)، مقر «کتیبة الدفاع الجوی» (گردان پدافند هوایی)، بلندی «قراصی» و بعد از آن خود روستای «قراصی» و بعد از آن «حمیرة» را در نزدیکی خان طومان اشغال کرده‌اند اما نیروهای سوری این خبر را جنگ روانی دشمن توصیف و آن را تکذیب کردند.
تعداد قابل توجهی از دو طرف درگیری کشته و زخمی شده‌اند اما آمار دقیق و موثقی در این خصوص هنوز مخابره نشده است.
جبهة النصره امروز صبح نیز مدعی شد که روستای خلصه و القلعجیه در جنوب خان طومان را تصرف کرده است اما منابع وابسته به ارتش سوریه میگویند انتشار این شایعات در چارچوب جنگ روانی برای تضعیف جبهه مقابل است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها