امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160709
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 255
به گزارش «پیروان مــوعــود»،پایگاه شبکه روسیاالیوم در گزارشی نوشت: عربستان سعودی در یک روز دو ضربه دردناک از سوی متحدانش در آمریکا و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،پایگاه شبکه روسیاالیوم در گزارشی نوشت: عربستان سعودی در یک روز دو ضربه دردناک از سوی متحدانش در آمریکا و سازمان ملل دریافت کرد.

نگارنده این مطلب با اشاره به اینکه واشنگتن در بیانیه ای تاکید کرد که نیروهای حوثی (انصارالله) را یک گروه تروریستی ندانسته بلکه یکی از طرف های مشارکت کننده در رایزنی های سیاسی جاری در کویت می داند می افزاید: این موضع آمریکا ضربه ای به راس رژیم سعودی به شمار رفته که به حمایت از دولت منصور هادی ادامه می دهد.

وی افزود: موضع واشنگتن در قبال نیروهای انصارالله پیامی به ریاض درباره لزوم امتیاز دادن در گفت و گوهای صلح و عدم تندروی در طرح مطالبات است.

کارشناس شبکه روسیاالیوم می نویسد: اقدام دبیرکل سازمان ملل در درج ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان در لیست سیاه گروه های ناقض حقوق کودکان ضربه ای دیگر بر پیکره عربستان به شمار می رود.

وی می افزاید": سازمان ملل مسئولیت کشتار 60 درصد از کودکان را در جریان جنگ یمن بر عهده ائتلاف سعودی انداخته است.

همچنین سازمان های حقوق بشری مانند عفو بین الملل عربستان را به استفاده از بمب های خوشه ای متهم کرده است.

سازمان ملل متحد روز چهاردهم خرداد ائتلاف نظامی به فرماندهی عربستان در یمن را به دلیل نقض حقوق کودکان به فهرست سیاه خود اضافه کرد.

این ائتلاف متهم به "کشتار صدها کودک" شده است.

در گزارش سازمان ملل آمده است که سال گذشته 785 کودک در یمن جان خود را از دست دادند که ائتلاف نظامی عربستان مسئول 60 درصد از این موارد بوده است.

از سپتامبر سال 2014 یمن صحنه ‌درگیری‌ میان نیروهای هوادار عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور در تبعید این کشور و گروه های مردمی شده است.

از ماه مارس 2015 ائتلافی نظامی به فرماندهی عربستان سعودی با هدف حمایت از رئیس‌جمهور فراری یمن شکل گرفت که مواضع مردم یمن را بمباران می‌ کند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار