امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160711
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 347
محمدصالح نجف امروز  با اشاره به استهلال ماه رمضان اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی انجام شده احتمال رؤیت هلال برای روز یکشنبه در مناطق آسیا، ...

محمدصالح نجف امروز  با اشاره به استهلال ماه رمضان اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی انجام شده احتمال رؤیت هلال برای روز یکشنبه در مناطق آسیا، اروپا و شمال آفریقا با چشم غیرمسلح وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز 29 ماه شعبان است، احتیاج به رصد اولیه برای رصد هلال ماه رمضان وجود دارد، بنابراین گروه‌هایی در سراسر کشور برای رصد هلال اعزام می‌شوند، ولی پیش‌بینی می‌شود که امروز احتمال رؤیت با توجه به محاسبات وجود ندارد.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم با بیان اینکه امروز گروهی از سوی مرکز به احتمال زیاد در بوستان علوی استقرار پیدا می‌کنند، گفت: این گروه با تجهیزات مورد نیاز برای رؤیت هلال اعزام می‌شوند ولی بر اساس پیش‌بینی‌ها و محاسبات فردا هلال در صورت صاف بودن هوا قابل مشاهده بوده و روز سه شنبه اول ماه رمضان است.

وی خاطرنشان کرد: گروه اعزامی مرکز فردا در رصد خانه امام علی مستقر می‌شوند و امکان رؤیت هلال ماه رمضان فردا در صورت صاف بودن هوا وجود دارد.

نجف عنوان کرد: رؤیت هلال ماه امروز با چشم مسلح و غیرمسلح ضعیف است، به دلیل آنکه نور هلال کم است، احتمال رؤیت هلال وجود ندارد. ممکن است برخی افراد در جنوب آفریقا با چشم مسلح این ادعا را داشته باشند که احتمال رؤیت وجود دارد ولی با توجه به وضعیت جوی و فصلی به آسانی این امر مقدور نیست.

وی یادآور شد: با توجه به پیش‌بینی انجام شده احتمال اینکه روز سه شنبه اول ماه رمضان باشد، زیاد است و پیش‌بینی می‌شود ماه رمضان 29 روزه است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها