امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16072
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (یکشنبه) در جلسه‌ای که با حضور ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (یکشنبه) در جلسه‌ای که با حضور روسای دانشگاه صنعتی‌شریف در حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، به حضور حماسی مردم در انتخابات 92 اشاره کرد و اظهار داشت: قطعا این انتخابات عزت ما را در دنیا اضافه کرد و اگر با یک واژه بخواهیم در مورد  این حماسه صحبت کنیم باید بگوییم بحران‌زدایی کردیم.

وی با بیان اینکه حماسه سیاسی سبب کاهش فشارها شده است، افزود: یازدهمین دوره رقابت‌های ریاست جمهوری یک مسابقه برد-برد بود و همه احساس برد می‌کنند.

معاون اول دولت خاتمی با بیان اینکه شنبه پس از انتخابات، دوم خرداد 76 بود، گفت: در این انتخابات حتی کسی احساس نکرد یک برگ رای نیز جابجا شده است و نیروی انتظامی با درایت و تدبیر عمل کرد و در شعارهایی که مردم برای شادی در خیابان سر می‌دادند، حتی یک مرگ بر شخص خاص یا گروه خاصی داده نشد.

عارف به انتخابات سال 88 اشاره و تصریح کرد: در سال 88 گاهی ارزش‌ها زیر سؤال رفت که متاسفانه به خاطر عملکرد بد و جلو رفتن از خطوط قرمز بود.

وی با بیان اینکه قبل از انتخابات دانشجویان و فضای دانشگاه مملو از بی‌انگیزگی بود، گفت: این حماسه سیاسی باید در محافل دانشگاهی تحلیل شود چرا که این انتخابات آینده را بیمه کرد و امیدواریم پرونده شبهه تقلب در انتخابات را برای همیشه ببندد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید به رئیس‌جمهور منتخب کمک کنند، گفت: دولت منسجم و قوی می‌تواند آرامش را بر کشور حاکم و ثبات اقتصادی را ایجاد کند.

معاون اول دولت خاتمی در ادامه سخنان خود به جلسه با دانشجویان ستاره‌دار دانشگاه صنعتی شریف قبل از انتخابات اشاره و تصریح کرد: در آن جلسه دانشجویان بسیار عصبانی بودند و از خطوط قرمز عبور می‌کردند چرا که احساس‌شان این بود که به آنها توهین شده است اما در 4 ماه مانده به انتخابات آنان به مسیر اصلی بازگشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است حضور تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها به نفع نظام است و به گفته وی نیز توصیه‌های آزاداندیشی یکی از مطالبات جدی رهبری است که تا کنون در دانشگاه‌ها مغفول مانده است، بنابراین باید با رویکرد جدید در چارچوب قوانین و مقررات حرکت کنیم.

عارف با بیان اینکه ما نباید در گذشته متوقف شویم، خاطرنشان کرد: ما باید نگاه‌مان معطوف به آینده باشد و جامعه اسلامی باید در دانشگاه‌ها فعال شود و مطالبات دانشگاه و جامعه را از طریق کانال‌های قانونی پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: اگر زمان تبلیغات یازدهمین دوره رقابت‌های ریاست جمهوری بیشتر از وقت تعیین شده بود مشارکت مردم در انتخابات به بالای 80درصد می‌رسید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به پرسش یکی از حضار بر این اساس که شما گفته‌اید که از آقای احمدی‌نژاد نیز باید استفاده شود، گفت: بله این یک بحث اخلاقی است چرا که باید از همه بزرگان نظام استفاده شود.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها