امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160727
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 311
به گزارش پیروان مــوعــود، بازار میوه و تره‌بار در سال جدید از بازارهای نسبتا با ثبات بوده است و عرضه کافی اقلام مختلف میوه در مجموع باعث شده که ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بازار میوه و تره‌بار در سال جدید از بازارهای نسبتا با ثبات بوده است و عرضه کافی اقلام مختلف میوه در مجموع باعث شده که تغییر چندانی در قیمت‌ها ایجاد نشود؛ هر چند که برخی اقلام هم بالاتر از قیمت معمول در بازار مشاهده شدند.

اما این روزها و در آستانه ماه رمضان میوه فروشی‌های سطح شهر اقلام متنوع تری را عرضه می‌کنند که شامل چند میوه نوبرانه هم می‌شود. در میان میوه‌های نوبرانه، هلو درجه یک کیلویی ۷۰۰۰ تومان، زردآلو کیلویی ۸۰۰۰ تومان، توت فرنگی کیلویی ۸۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم خربزه ۲۸۰۰ تومان فروخته می‌شود.

به گفته برخی میوه فروشان، معمولا روال اینگونه است که میوه‌های نوبرانه از فروش بیشتری نسبت به دیگر اقلام میوه برخوردار هستند و این روزها زردآلو، هلو و گیلاس نیز از اقلام پر مصرف در بازار میوه هستند. همچنین قیمت برخی میوه‌ها از جمله توت فرنگی و گوجه سبز که اواخر دوره عرضه‌شان است، روند کاهشی پیدا کرده‌ است و به ترتیب کیلویی ۸۰۰۰ تومان و ۴۰۰۰ تومان فروخته می‌شوند.

در بازار میوه، هر کیلوگرم سیب زرد ۵۰۰۰ تومان، سیب گلاب ۱۲ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۳۵۰۰ تومان، خیار درختی ۳۲۰۰ تومان و موز ۳۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

اما در میان اقلام مختلف تره‌بار قیمت هندوانه در مقایسه با ماه‌های اخیر مقداری کاهش پیدا کرده و هر کیلوگرم آن ۱۲۰۰ تومان فروخته می‌شود. هر کیلوگرم طالبی نیز ۲۵۰۰ تومان قیمت دارد.

همچنین هر کیلوگرم هویج ،کاهو،‌ کلم سفید و باقالی ۲۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط عرضه می‌شود. کدو نیز کیلویی ۳۰۰۰ تومان و بادمجان کیلویی ۲۸۰۰ تومان است.

همچنین پیاز و سیب زمینی به ترتیب کیلویی ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ تومان قیمت دارند.

قیمت انواع سبزی نیز که در ماه رمضان هم با افزایش مصرف همراه می‌شود، در حال حاضر کیلویی ۲۰۰۰ است.

منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار
پربازدید ها