امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160728
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۴
تعداد بازدید: 275
به گزارش پیروان مــوعــود، زمانی که خارجی‌هایی از کشورهای چچن، پاکستان و ازبکستان برای اولین بار در منطقه «شینوار» در شرق افغانستان ...


به گزارش پیروان مــوعــود، زمانی که خارجی‌هایی از کشورهای چچن، پاکستان و ازبکستان برای اولین بار در منطقه «شینوار» در شرق افغانستان حضور یافتند، آنها هیچ تلاشی برای مخفی کردن بیعت خود با گروه تروریستی داعش نکردند.

این افراد وابسته به گروه تروریستی داعش اعلام کردند که بخشی از گروه تروریستی داعش هستند.

حامیان گروه تروریستی داعش در ابتدا تلاش می‌کردند تا به ساکنان این منطقه اطمینان دهند که جنگ ما با طالبان است.

«عظمت خان» یک چوپان اهل شینوار اظهار داشت: پس از اینکه حامیان داعش در ابتدا برخی از طالبان را از منطقه خارج کردند، در آن زمان ماهیت خود را آشکار کردند.

پس از ظهور افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شینوار، تعداد زیادی از خانواده‌های ساکن در آن به دلیل خشونت‌های وحشتناک آنها خانه‌های خود را ترک کردند.

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در ماه مارس میلادی گفت: اقدامات دولت ضربه سنگینی به گروه داعش زده است. به مردم ننگرهار قول می‌دهم که هیچ بخشی از این ولایت تحت کنترل داعش نخواهد بود. داعش از این ولایت در حال فرار است.

با این حال، برخی از مقامات در ولایت ننگرهار می‌گویند که تلاش کافی انجام نشده است و داعش در حال گسترش و نفوذ در منطقه‌ای جدید است.

این مقامات در شرق افغانستان با تصمیم دولت افغانستان برای شکست طالبان و رویکرد روابط پشت پرده با داعش مخالف هستند.

«ظاهر قدیر» نماینده ولایت ننگرهار گفته بود که در ولایات دیگر، مردمی که با طالبان می‌جنگند، از هر لحاظ مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرند.

به گفته قدیر، «جنبش مردمی» که او در ننگرهار رهبری می‌کرد، گروه تروریستی داعش را منزوی کرد و خطوط تدارکاتی این گروه را قطع کرد.

اگرچه نبود حمایت دولتی برای این تلاش‌ها به افراد وابسته به داعش اجازه داد تا به چند منطقه دیگر نفوذ کند.

ظاهر قدیر و «طیب عطا» نمایندگان ولایات ننگرهار و کنر گفتند که افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در ولایات کنر، نورستان، خوست و پکتیا افزایش یافته‌اند.

برخلاف اطمینان اشرف غنی، یکی از دستیاران وی آشکار کرد که این گروه تروریستی در حال گسترش است.

این دستیار ارشد رئیس جمهور افغانستان که نخواست نامش فاش شود، افزود: پس از بازدید از چندین ولایت شمالی در فصل بهار، شواهدی از گروههای کوچک وابسته به گروه داعش را در ولایات «قندوز» و «بدخشان» مشاهده کرده است.

«عطا محمد نور» سرپرست ولایت بلخ افغانستان نیز گفت: شواهدی را مشاهده کرده است که گروه تروریستی داعش تلاش می‌کرده تا به این ولایت نفوذ کند.

قدیر اضافه کرد: قبلا نمی‌توانستند یک منطقه در 50 کیلومتری ننگرهار را کنترل کنند اما در حال حاضر آنها در حال گسترش به بدخشان هستند.
 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها: داعش,طالبان
آخرین اخبار
پربازدید ها