امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160731
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۸
تعداد بازدید: 251
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه انگلیسی "رویترز" روز گذشته با انتشار خبری، بر رعایت تمام اصول انسانی توسط رزمندگان شیعه عراقی تاکید ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه انگلیسی "رویترز" روز گذشته با انتشار خبری، بر رعایت تمام اصول انسانی توسط رزمندگان شیعه عراقی تاکید ورزید.

در این خبر آمده است که فرماندهان "الحشد الشعبی" تصریح کرده اند که فقط در صورتی حمله همه جانبه به شهر "فلوجه"، دومین مقر بزرگ "داعش" در "عراق" را آغاز خواهند کرد که تمام شهروندان غیرنظامی این شهر را تخلیه کرده باشند و با وجود مردم غیرنظامی این حمله آغاز نخواهد شد.

فرمانده "سپاه بدر” در این خصوص گفت: تا وقتی خانواده ها و مردم غیرنظامی در داخل شهر فلوجه مستقر باشند، ما وارد این شهر نخواهیم شد.

«هادی العامری» در پاسخ یکی از خبرنگاران که از او پرسیده بود، اگر شهر از غیرنظامیان تخلیه شود، شما چه می کنید، گفت: قطعا بلافاصبه پس از تخلیه شهر توسط غیرنظامیان، ما داخل شهر خواهیم شد و این شهر را از وجود این غده سرطانی و شیطانی پاکسازی خواهیم کرد.

نخست وزیر عراق نیز دلیل کندی پیشرفت در فلوجه را، حضور شهروندان غیرنظامی در این شهر و لزوم حفاظت از جان آنان عنوان کرد.

طبق گزارش سازمان ملل، حدود ۵۰ هزار شهروند عراقی در شهر فلوجه محبوس شده اند و دسترسی محدودی به آب، مواد غذایی و دارویی دارند.

گزارش ها حاکی از این است که بعضی از خانواده های محبوس در فلوجه، در نهایت و با تلاش زیاد خود را از طریق رودخانه "فرات" از دست تروریست ها رهانیده اند.

گروه تروریستی تکفیری داعش در فلوجه و دیگر شهر هایی که در محاصره رزمندگان اسلام قرار می گیرد، از مردم غیر نظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و سبب کندی و یا در برخی موارد مانع از پیشروی آنان می شود.

گفتنی است فلوجه اولین شهری بود که پس از ورود عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش، تحت سیطره این گروه ترویستی قرار گرفت و به عنوان دومین شهر بزرگ تحت اختیار این گروه تروریستی تکفیری در عراق محسوب می شود.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها