امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160733
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۸
تعداد بازدید: 273
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دارالافتای مصر با اعلام این خبر افزود: امروز، یکشنبه مصادف با ۲۹ شعبان بوده و داده‌های اولیه از رصد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دارالافتای مصر با اعلام این خبر افزود: امروز، یکشنبه مصادف با ۲۹ شعبان بوده و داده‌های اولیه از رصد هلال ماه نشان‌ می‌دهد که شعبان ۲۹ روزه است.
دارالافتای مصر که هر ماه برای رؤیت هلال ماه‌های قمری برنامه مدونی دارد، رصد هلال ماه رمضان را با جدیت و دقت بیشتری دنبال کرده تا روز نخست ماه مبارک به نحو شایسته‌ای به مسلمانان اطلاع‌رسانی شود.

بر اساس گزارش دارالافتاء مصر، بیشتر منجمان احتمال می‌دهند که موعد آغاز ماه رمضان در کشورهای عربی روز دوشنبه، ۱۷ خرداد برابر با ششم ژوئن باشد.
بر این اساس، مصر و سایر کشورهای عربی که معمولا در یک روز روزه‌دار می‌شوند، دوشنبه را آغاز ماه رمضان اعلام خواهند کرد.

دارالفتاء مصر معمولا هر ساله طی مراسمی با حضور مقامات استانی قاهره و ائمه جماعات این کشور، آغاز ماه رمضان را اعلام می‌کند.
دارالفتاء همچنین تأکید کرد، موعد دقیق آغاز ماه رمضان تا امشب، یکشنبه، ۱۶ خرداد به همه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مرکز پروژه رصد هلال: بیشتر مسلمانان از دوشنبه روزه‌دار می‌شوند
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی astronomycenter، مرکز پروژه رصد هلال ماه‌های قمری نیز در گزارشی اعلام کرد: کشورهای اسلامی عربی از غروب روز یکشنبه برابر با ۵ ژوئن می‌توانند قبل از غروب خورشید زوال ماه شعبان را مشاهده کنند و در پی طلوع در روز بعد(دوشنبه) رؤیت هلال ماه رمضان با استفاده از تلسکوپ و ابزار پیشرفته تصویربرداری نجومی ممکن خواهد بود. در عین حال رؤیت هلال با چشم غیر مسلح تنها در بخش‌هایی از دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی و بخش‌هایی از اقیانوس اطلس و هند ممکن خواهد بود. لذا پیش‌بینی می‌شود، بیشتر کشورهای اسلامی و عربی از روزه دوشنبه، ۶ ژوئن روزه‌داری را آغاز کنند.
گزارش این مرکز می‌افزاید: بر این اساس کشورهایی که رؤیت هلال را مشروط به چشم غیر مسلح می‌دانند و تعداد محدودی هم هستند، احتمالا روز سه‌شنبه، ۷ ژوئن را آغاز ماه رمضان اعلام خواهند کرد.


رنگ قرمز: رؤیت هلال محال است
رنگ سفید: رؤیت غیرممکن است
رنگ بنفش: رؤیت هلال با تلسکوپ ممکن است
رنگ صورتی: رؤیت هلال با چشم مسلح(دوربین) ممکن است
رنگ سبز: رؤیت هلال با چشم غیرمسلح ممکن است


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها