امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160758
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 206
به گزارش پیروان مــوعــود، عبدالله المعلمی یکشنبه شب طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که عربستان غیرنظامیان را در یمن هدف قرار نمی دهد.وی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، عبدالله المعلمی یکشنبه شب طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که عربستان غیرنظامیان را در یمن هدف قرار نمی دهد.

وی با ادعای اینکه نیروهای انصارالله به شکل بی هدف مناطق مسکونی یمن را هدف قرار می دهند ادعا کرد: نیروهای ائتلاف عربی تنها به دنبال بمباران اهداف نظامی هستند و بیشترین دقت و احتیاط را برای این اقدام به خرج می دهند.

سفیر عربستان در سازمان ملل با اشاره به اینکه بزودی با بان کی مون دیدار کرده و گزارشی درباره عملکرد ائتلاف عربی تقدیم وی می کند اظهار داشت: هیچ گونه اقدامی در جهت هدف قرار داده شدن کودکان و مدارس در یمن از سوی ائتلاف صورت نگرفته است.

سازمان ملل متحد روز چهاردهم خرداد ائتلاف نظامی به فرماندهی عربستان در یمن را به دلیل نقض حقوق کودکان به فهرست سیاه خود اضافه کرد.

این ائتلاف متهم به "کشتار صدها کودک" شده است.

در گزارش سازمان ملل آمده است که سال گذشته 785 کودک در یمن جان خود را از دست دادند که ائتلاف نظامی عربستان مسئول 60 درصد از این موارد بوده است.

از سپتامبر سال 2014 یمن صحنه ‌درگیری‌ میان نیروهای هوادار عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور در تبعید این کشور و گروه های مردمی شده است.

از ماه مارس 2015 ائتلافی نظامی به فرماندهی عربستان سعودی با هدف حمایت از رئیس‌جمهور فراری یمن شکل گرفت که مواضع مردم یمن را بمباران می‌ کند.

منبع: میزان

 

آخرین اخبار
پربازدید ها