امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 160760
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 267
به گزارش پیروان مــوعــود، فرماندهان نظامی اعلام کردند که نیروهای ویژه بریتانیایی برای مقابله با حملات روزانه گروه تروریستی داعش در مناطق جنگی سوریه ...


به گزارش پیروان مــوعــود، فرماندهان نظامی اعلام کردند که نیروهای ویژه بریتانیایی برای مقابله با حملات روزانه گروه تروریستی داعش در مناطق جنگی سوریه قرار دارند.

این خبر اولین شواهد حضور مستقیم نیروهای جنگی در این کشور جنگ‌زده به شمار می‌رود که دیگر به آموزش شورشیان در اردن بسنده نمی‌کنند.

نیروهای ویژه بریتانیا که در اردن مستقر شده‌اند دربرخی مواقع برای کمک به نیروهای ارتش آزاد سوریه وارد این کشور می‌شوند تا از روستای الطنف در جنوب شرق سوریه در برابر نیروهای داعش دفاع کنند.

آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌ها به آموزش یگانی از شورشیان مشغول هستند که در درگیری با ارتش سوریه شکست خورده بودند.

پیش از این نیز رویترز در خبری اعلام کرد که گروهی از نظامیان آمریکایی به‌بهانه حمایت از نیروهای تحت حمایت ائتلاف آمریکا در عملیاتی در شمال سوریه شرکت خواهند کرد، بااین‌حال مقامات آمریکایی مدعی شده بودند که نظامیان این کشور تا حد نیاز به نیروهای سوری نزدیک خواهند شد تا عملیات را به اتمام برسانند، اما به‌صورت مستقیم در جنگ شرکت نخواهند کرد.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا مجوز اعزام 300 نیروی ویژه این کشور با هدف انجام عملیات زمینی از موقعیت‌های مخفی در سوریه را صادر کرده است. پنتاگون هرچند بارها تأکید کرده که این نیروها در درگیری و نبردهای مستقیم شرکت نخواهند کرد اما در روزهای گذشته خبر مجروح شدن یک نیروی نظامی آمریکایی در شهر رقه منتشر شد.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها